Rüya A

Rüyada ağaç , ağaçlar , çeşitli ağaçlar , ağaç çeşitleri görmek

Kullanıcı Oyu:  / 2
En KötüEn İyi 
Rüya A 5.0 out of 5 based on 2 reviews.

 

1-Rüyada görülen ağaçlar insanlardan kadınlara ve huyları farklı muhtelif erkeklere işaret eden durumlarada yorumlanır.Rüyada ağaç görmek kavgaya da işaret olarak tabir edilir.

 

2-Rüyada bilinmeyentanınmayanağaçlar görmek endişeye şiddet ve bağırmaya işaret eder,şeklinde tabir olunur.Ancak rüyayı gören kimsenin bir ihtiyacından dolayı ağaçlardan faydalanması örneğin şiddetli bir sıcaklıktan dolayı ağaçların gölgesinde gölgelenmesi veya yağmurdan veya bir hayvanın korkusundan dolayı ağaçlara sığındığını görmesinin tabir ve yorumu ise rızka veya güçlü kuvvetli bir kimseye dayanmaya veya dayanacağına işarettir.

 

3-Rüyada bahçesinde ağaç görmek iyidir.Evlat veya akrabadan birilerine işaret olarak tabir olunur.Ağaç üzerine veya üstüne çıktığını görmek her konuda yükselmeye ilerlemeye ve artarak çoğalmaya işaret ile tabir olunur.

 

4-Rüyasında ağaç üstünden indiğini görmek ayrılığa işinden atılmak makamından ayrılmak veye düşürülmek gibi şeylere işaret eder.

 

5-Rüyasında dalları çok ve sık ağaç görmek evlada akrabalara arkadaş ve dostlara sahip olacağınıza işaret olarak tabir olunur.

 

6-Rüyasında dalsız bir ağaç görmek fakir ,aciz ve işe yaramaz bir adama işaret olarak tabir olunur.Evde ağaç bittiğini görmek pek iyi değil bulunduğunuz halin devam etmesi kavga gürültü ve çatışmalar boğuşmalara işaret olunur.

 

7-Rüyasında ağaçtan birşeyler aldığını ve topladığını görmek alacağı mala kazanacağı paraya ve bunlardan faydalanmaya işaretle tabir olunur.

 

8-Rüyada ağaçtan düştüğünü görmek işlerinden zarar edeceğine veya herhangi birşeyden zarara uğrayacağına veya işinden ayrılacağına yada atılağına veyahut ölümüne öleceğine işaretle tabir olunur.Rüyasında ağaçtan düşerek bir yerini kırdığını gören kimse üzüntüye kedere ve sıkıntıya düşeceğine itibarının saygınlığının yok olup gideceğine işaretle tabir olunur.

 

9-Rüyasında ağaç diktiğini görmek şerefinin saygınlığının itibarının artacağına başarılarının çoğalacağına işaretle olunur.

 

10-Rüyasında bir ağacın devrildiğini görmek şiddetle rüzğarla karşılaşmak durumunda kalacağına dikenli ağaç görmesi zararlı bir adamla karşılaşacağına ve bir tehlike ile karşı karşıya geleceğine ,gökte bir ağaç olduğunu görmek büyük bir zatın ölümüne işaretle tabir olunur.

 

11-Rüyasında bir ağacı köklediğini ,kökünden çıkardığını görmek işinden çıkarılır veya işinden ayrılır veya işinden kovulur yada işinden uzaklaştıreılır şeklinde tabir olunur.

 

12-Rüyada görülen meyveli ağaç mal mülk sahibi herkese faydalı zengin bir adama işaretle tabir olunur.Rüyada görülen meyvesiz ağaç ise fakir hiç kimseys menfaati ve yararı dokunmayan gereksiz bir adama işaretle yorumlanır.

 

13-Rüyada bol yapraklı ağaç görmek ferahlık dilek muradına istek ve arzularına kavuşmaya işaretle tabir olunur.Rüyada yeşillenmiş ağaç görmek muradına ermek veya ereceğine işarettir.

 

14-Rüyasında yapraksız ağaç görmek üzüntü ve kedere düşeceğine fakirlik ve yoksulluğa düşeceğine muradına eremeyeceğine işaretle tabir olunur.

 

15-Rüyasında kurumuş ağaç görmek ümitsizliğe düşmek hasta olan bir kimseninde ölümüne veya öleceğine işaretle tabir olunur.

 

16-Rüyasında bir ağaç diktiğini gören kimse bir şerefe nail plur veya olacağına işarettir.Dikmiş olduğu ağacın filizlendiğini görmesi de aynı şekilde tabir edilir.Eğer ekmiş olduğu tohumlar veya fideler filizlenmemiş ise kedere veya sıkıntıya düşeceğine işaretle tabir olunur.

 

17-Rüyasında üzüm ağacının dalını kestiğini görmek bir şerefe ermeye bir şerefkazanmaya işarettir.

 

18-Rüyasında kış gününde üzerinde üzüm bulunan bir asma veya bir ağaç gören kimse zengin zannettiği bir erkek veya kadına aldanarak malını parasını sarfeder harcar yani rüyayı gören kimse bir erkek veya bir kadın tarafından aldatılarak zarara uğratılır şeklinde tabir olunur.

 

19-Rüyada ayva ağaca görmek aklından fikrinden faydalanılan akıllı bir adama işarettir.

 

20-Bir kimse rüyasında bir ağaç ektiğini ve o ağacın filizlenmeye başladığını da görse rüyayı gören kimse değerli bir aileye damat olmakla şereflenir.

 

21-Bir kimse rüyasında bir ağaç kestiğini görse rüyayı gören kimseye ve onun ev halkına ailesine hastalık geleceğine işaretle tabir olunur.Demek ki rüyada ağaç kesmek hayra yorulmaz.

 

22-Ceviz ağacı görmek cimri faydasız ve güçlük çıkaran zorluk gösteren bir adama işarettir.Badem ağacı garib işarettir.Nar ağacı din ve dünyalık sahibi bir adama işarettir.Nar ağacını kesen kestiğini gören doğduğu yerleri ziyaret edemeyeceğine işarettir.

 

23-Sedir ağacı soylu şerefli cömert ve faziletli bir adama işarettir.Muz ağacı din ve dünyalık sahibi zengin ve tedbirli bir adama işarettir.Üzüm ağacı şan izzet ve güç sahibi bir adama işarettir.İncir ağacı ailesine faydalı olan ve düşmanı bile kendisine sığınan mert yiğit bir adama işaretle yorumlanır.

 

24-Dut ağacı ailesine ve halka karşı cömert davranan ve düşkün kimselere yardım eden yardımcı olan malı çok çocuğu çok bir adama işarettir.

 

25-Rüyada görülen fıstık ağacı zengin hafif ruhlu cömert ve ailesiyle mesud ve mutlu yaşamı olan bir adama işarettir.

 

26-Rüyada görülen Ebu Cehil karpuzu adı verilen ağaç dinsiz zengin ve korkak yaramaz bir adama işarettir.

 

27-Rüyada kayısı ağacı görmek kendisinden faydanılmayan doğru bir adama işarettir.Bazı yorumculara göre kayısı ağacı görmek şer bir adam bazı kere münafık bir adam bazılarında zengin bir kadındır şeklinde yorumlamışlardır.Rüyasında kayısı ağacından meyve topladığını gören kimse zengin bir kadınla evlenir veya evleneceğine işaret olarak tabir edilir.

 

28-Bazı yorumculara göre kayısı ağacı görmek bütün insanlara faydası dokunan yardımı dokunan bir adama işaret eder.

 

29-Rüyada elma ağacı görmek hizmet sahibi hizmet erbabı değerli bir adama işaretle tabir olunur.

 

30-Rüyada görülen şeftali ağacı zengin yiğit mert ve çok mal biriktiren zengin bir adama işaret olunur.

 

31-Rüyada görülen incir ağacı herkese faydalı sert ve malı çok zengin bir adama işaret olunur.

 

32-Rüyada görülen keçi boynuzu ağacı herkese faydası ve hayrı az bir adama işaret eder.

 

33-Rüyada görülen limon ağacı halka(insanlara) faydası çok olan yardımı çok yapan bir adama işaret olunur.

 

34-Bazı yorumculara göre rüyada görülen limon ağacı malı mülkü çok bütün hallerinde davranışlarında hayırlı ve faydalı yararlı meşhur bir kadına işarettir.

 

35-Rüyada görülen portakal ağacı güzel sevimli sevilen bir kimseye işaret eder.

 

36-Rüyada hurma ağacı görmek insanlara çok çok faydalı ve yararlı bir adama işaret olarak tabir olunur.Hurma ağacı uzun ömürlü olmaya ve evlat sahibi olmaya da işarettir.

 

37-Bir hasta rüyasında mersin ağacı görse hastalığından şifa bularak iyileşir,şeklinde yorumlanır.Bazı kerede mersin ağacı elde etmek istediği şeyden ümidini kesmeye ve kesilmesine işarettir.Bazı kerede verdiği sözü yerine getiren adama işarettir şeklinde demişlerdir yorumcular.Mersin ağacı dostluğa sevince ve rahatlığa ve mal sahibi olmaya da işaret olarak yorumlanır.

 

38-Rüyasında evinde mersin ağacı görmek kesilmeyen devamlı olan bir hayra işarettir.Mersin ağacını diktiğini görmek işlerinde dikkatli tedbir ve ihtiyatlı hareket etmesine veya edeceğine işaret eder şeklinde yorumlanır.

 

39-Rüyada ılgın ağacı görmek zenginlere zarar ve fakirlere yardım eden münafık bir adama işaret eder.

 

40-Rüyada meşe ağacı görmek ömrünün uzun olması, uzun ömürlü bir hayat yaşayacağına işarettir.

 

41-Rüyada dağ armudu (yaban armudu ) görmek herkese zararı dokunan adi, aşağılık, yaramaz bir adama işaret eder, şeklinde yorumlanır.Bazı rüya tabircileri ise rüyada görülen dağ armudu ağacı şerefli, sağlam karekterli bir adama işarettir şeklinde tabir edilir.

 

42-Rüyada abanoz ağacı görmek sevinçli neşeli ve zengin bir kadına veya katı kalpli zengin bir adama işaret eder.

 

Agaçlar, kadinlara ve ahlaklari farkli muhtelif erkeklere isaret eder. Agaç görmek, kavgaya da isaret eder. Taninmayan agaçlari görmek, endise, siddet ve bagirmaya isaret eder. Ancak rüyayi görenin sicakliktan dolayi agaçlarin gölgesinde gölgelenmesi veya yagmur, yahut hayvan korkusundan agaçlara siginmasinin tabiri ise, rizka ve güçlü bir kimseye dayanmaya isaret eder. Kina, gül ve sorhan agaci gibi yalniz kokusu olan agaci rüyada görmek, iyilik sahiplerine, amelsiz ilme veya bir seyi yapmaksizin söylemeye isaret eder. Turunç, limon ve agaç kavunu gibi hem meyvesi yenen ve hem de koklanan agaçlari görmek dis ve içinin iyiligine, ilimle beraber amelin ve sözle beraber fiilin bulunmasina isaret eder. Hurma, ceviz ve bunlara benzer, kokusu olmayip yalniz meyvesi yenen agaçlari görmek, kendilerinden ancak zahmet çekmekle bir seyin alinmasi mümkün olan büyük kimselere isaret eder. Selvi, ilgin, çam yapraklari ile deri tabaklanan meyvesiz ve kokusuz agaçlari görmek, cimrilige isaret eder. Yapragini döken agaçlari görmek, duruma göre fakirlige, zenginlige, ezbercilige, unutkanliga, üzüntü ve sevince isaret eder. Yapragini dökmeyen agaçlari görmek, uzun ömre, rizkin devamina, zenginlige ve dinde sebat etmeye isaret eder. Agaçlarin üzerine yattigini gören kimsenin, çocugu çok olur. Agaç üzerinde bulundugunu gören kimse, çekindigi seyden kurtulur. Bir kimse rüyada bir agaç ekse ve o agaç da filizlenmeye baslasa, o kimse bir aileye damat olmakla sereflenir. Çinar, selvi ve ilgun gibi meyvesiz büyük agaçlar, kötülük düsünen sahibi, kendilerinde mal ve hayir olmayan adamlara isaret eder. Dikenli agaç maksadi güç ve çetin bir adama isaret eder. Rüyada bir agaç kestigini gören kimsenin, hanimi ölür ve birisine biat ettikten sonra döner. Bir agacin kurudugunu görse, orada hasta, veya kaybolmus bir kimse ölür. Agaç kabugu, rüyayi gören kimsenin malinin bereketidir. Rüyada kendi bahçesine birtakim agaçlar diktigini gören kimsenin, bir takim çocugu dünyaya gelir ki, onlarin ömürlerinin uzunluk ve kisaligi o agaçlarin ömrü nisbetindedir. Agaç Allahu Teala'dan olan nimete isaret eder. Kuru agaç, hidayet ve fiziktir. Halk ile beraber agacin altinda oturmak, rüya sahibinin kitap ve sünnete uydugundan dolayi Allahu Teala'nin ondan razi olacagina isaret eder. Eger bu rüyayi gören asi ise Allahu Tealaya tevbe eder. Rüyada cennetteki tuba agacini görmek, onun gölgesinde duranin veya ona dayanan kimsenin yerinin güzel olacagina isaret eder. Bazen de tuba agacini görmek, yalniz ibadet ve taati tercih ederek masivadan alakayi kesmeye, arkadas veya söhretli kimselerden menfaaat görmeye isaret eder. Dag ve derelerde bulunan agaçlar, umulmayan yerden gelecek rizka isaret eder. Hurma gibi iyi agaçlar, güzel söze, sogan, sarmisak ve ebucehil karpuzu gibi kötü agaçlar ise, çirkin ve yaramaz sözlere isaret eder. Rüyada bir agaçtan o agaca ait olmayan bir meyveyi topladigini gören kimse, helal olmayan bir mali alir. Rüyada agaç kesmek, kesen kimseye ve onun ev halkina erisecek hastaliga isaret eder. Agaç üzerine çiktigini gören kimse, bir adami bir seyden meneder. Agaçtan düserek öldügünü gören kimse, bir adamla yaptigi kavgada ölür, eger eli kirilsa erkek veya kiz kardesi bir adamla yaptiklari kavgada ölürler. Eger iki ayagi kirilsa, bir dava ugrunda mali gider. Rüyada, Kur'an'da övülen zeytin agacini diken olarak görmek, o agacin dikenleri rüya sahibini kötülüklerden meneder. Rüyada hurma agaçlarinin çok oldugunu gören kimse, o agaçlarin sayisinca adamlara sahip olur. Eger hurma agaçlari bostan ve hurma agaci olmayan herhangi bir yerde olursa, onlara sahip kimse için akar, tarla ve çiftliktir. Rüyada hurma agaçlarinin meyvesine yetistigini gören kimseye, birtakim adamlardan veya tarla ve çiftlik gibi seylerden mal isabet eder. Eger gördügü ceviz agaci olursa, cimri, faydasiz ve güçlük çikaran bir adama isaret eder. Ceviz agacinin meyvesi de, mesakkat ve zahmetle elde edilecek bir mala isaret eder. Bazen de agaç görmek dükkanlara, sofralara, hizmetçilere, hayvanata, lokanta, anbar ve mahzen olarak bilinen diger yerlere isaret eder. Bir kimse rüyada bir agacin düstügünü veya kesildigini yahut yandigini ya da siddetli bir rüzgarin kirdigini görse, ölecek veya öldürecek bir erkege veya bir kadina isaret eder. Eger o agaç rüyayi görenin evinde olur ve orada da bir hasta bulunuyorsa, o hastanin veya hane halkindan hapsedilmis birisinin ya da yolculukta bulunan bir kimsenin ölümüne isaret eder. Eger o agaç camiide olursa, meshur bir adamin veya meshur bir kadinin öldürülmesine yahut ölmesine isaret eder. Eger agaç zeytin agaci olursa, zalim, vaiz, yolcu veya hakim ya da doktor bir kimse ölür. Rüyada bir agaç ektigini gören kimse, bir serefe erer. Ektigi tohumun filizlenmesinin tabiri de böyledir. Eger ekilen tohum filizlenmezse, rüyayi görene bir keder erisir. Üzüm agacinin dalini (fidesini) kesmek sereftir. Bazi tabirciler, kis gününde üzerinde üzüm bulunan bir asma veya bir agaç gören kimse, zengin zannettigi bir erkek veya bir kadina aldanarak malini sarfeder, dediler. Ayva agaci, aklindan faydalanilmayan akilli bir adamdir. Badem agaci, garip bir adamdir. Sögüt agaci, dostundan çekingen, düsmaniyla görüsen bir adamdir. Nar agaci, din ve dünyalik sahibi bir adamdir, onun dikenleri günahlardan meneder. Nar agacini kesmek, dogdugu yerleri ziyaret edemeyecegine isarettir. Sedir agaci serefli, soylu, cömert ve faziletli kimseye isaret eder. Ebucehil karpuzu adi verilen agaç, dinsiz, zengin korkak bir adama isaret eder. Muz agaci, din ve dünyalik sahibi zengin ve tedbirli bir adamdir. Üzüm agaci, sen, izzetli ve güç sahibi bir adamdir. Incir agaci, ailesine faydasi olan ve düsmanlari, kendisine siginan bir adamdir. Dut agaci, halk ve ailesi hakkinda cömert, fakir ve düskünlere yardimci, mal ve çocugu çok bir adamdir. Fistik agaci, zengin, hafif ruhlu, cömert ve ailesiyle mesut bir kimsedir. Kayisi agaci, kendisinden faydalanilmayan dogru bir adamdir. Bazi tabirciler kayisi agaci, sen bazilari münafik bir adam, bazilari da zengin bir kadindir, dediler. Rüyada kayisi agacindan meyve topladigini gören kimse, zengin bir kadinla evlenir. Elma agaci hizmet sahibi adamdir. Seftali agaci, zengin, yigit ve çok mal biriktiren bir adamdir. Kayisi agaci, bütün insanlara faydali bir adamdir. Incir agaci, faydali, sert ve mali çok bir adamdir. Keçiboynuzu agaci, taydasi (akrani) az bir adamdir. Limon agaci, halka faydasi çok bir adamdir. Bazi tabirciler limon agaci, mali çok ve bütün hallerinde hayirli ve faydali meshur bir kadindir, dediler. Portakal agaci görmek, güzel birisine isaret eder. Hurma agaci, alim bir kimseye veya bir çocuga, onu, kesmek de çocugun ölümüne isaret eder. Hurma agaci çok faydali bir adam ile tabir edilir. Rüyada birçok hurma agaçlarina sahip oldugunu gören kimse, o hurma agaçlarinin miktan nisbetinde bir grup insanlara hakim ve amir olur. Eger rüyayi gören tüccar ve esnaf ise ticaret ve kazanci çok olur. Kuru hurma agaci, münafik bir kimse ile tabir edilir. Bazi tabirciler hurma agaci uzun ömre ve evlada isaret eder, dediler. Hurma agaci, es, ev, yer, mülk, elbise, mal, çocuk veya alim ile tabir edilir. Rüzgarin hurma agacini kökünden çikardigini görmek, o sehirde veba hastaliginin zuhur edecegine isaret eder. Hastanin rüyasinda mersin agaci görmesi hastaligindan kurtulmasina isaret eder. Bazen mersin agaci, tahsilinden, arzu ettigi seyden ümidinin kesilmesine isarettir. Bazi tabirciler de, ahdini yerine getiren kimseye isaret eder, demislerdir. Evinde mersin agaci görmek devamli bir hayirdir. Mersin agacini diktigini gören kimsenin islerinde tedbirli hareket etmesi ile tabir edilir. Mersin agaci, daimi dostluga ve imarete, devamli sevinç ve rahata isaret ettigi gibi mala da isaret eder. Ilgin agaci, zenginlere zarar ve fakirlere yardim eden münafik bir adamdir. Mese agaci, ömrünün uzun olmasina isaret eder. Dag armudu agaci, adi bir kimseye isaret eder. Bu agaç üzerinde olugunu gören kimse, inat, adi ve yabanci bir adamla nünasebet kurar. Bazi tabirciler, dag armudu agaci, serefli ve saglam bir adama isaret eder, dediler. Abanoz agaci, sevinçli, zengin bir kadin, yahut kalbi kah zengin bir erkege isaret eder.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com