Rüya A

Rüyada adem (a.s.) peygamberi görmek

Kullanıcı Oyu:  / 2
En KötüEn İyi 
Rüya A 5.0 out of 5 based on 2 reviews.

Rüyada Hz.Adem peygamberi görmek çeşitli şekillerde değişik tabirler ile yorumlanmıştır.

1-Rüyada Hz. Ademi (A.S)görmek hacca gideceğine veya dostlarıyla ahbaplarıyla buluşup hasret gidereleceğine veyahutta zürriyetinin çoğalacağına işaretle yorumlanır.

2-Hz.Adem i(A.S) rüyada görmek hata ve unutkanlığa bazen de hilekarlıkla ve şeytani durumlarla karşı karşıya gelineceğini işaret olarak yorumlanır.Böyle durumlarda rüyayı gören elinden geldiğince dikkatli olarak temkinli olur.

3-Rüyada Adem(A.S) peygamberi görmek büyüklüğe ve halk arasında saygı ve hürmet göreceğine işaret olarak yorumlanır.

4-Hz. Ademi(A.S) rüyada iyi bir durumda olduğunu görmek çok iyi bir rüyadır.Bu rüya hayıra iyiye yorulur.

5-Ancak onu (A.S) iyi bir durumda değilde eksik noksan bir halde görmek iyiye yorulmaz.Rüya sahibinin işlerinde eksiklik ve noksanlık olacağı işareti olarak yorulur.

6-Bazı rüya tabiri ilmiyle uğraşan yorumculara ,rüya bilimcilerine göre Hz.Adem(A.S) ile ilgili rüyalar şu durumlara işarettir.

7-Hz. Adem i (A.S) görmek düşmanlarının sözlerine aldanarak zarara uğrayacağına ve mağdur olacağına ve bir müddet sonra bu zarardan kurtulup tekrar durumunu düzelteceğine işaret olunur.

8-Rüyasında Adem i Hz.(A.S) gören kimse bir hata yapmış veya bir günah işlemiştir.Bu günahından tevbe etmesi gerektiği şeklinde yorumlanır.

9-Hz. Adem i (A.S) görmek,rüyayı gören kimsenin kız evladından daha çok erkek evladı olacağına işaretle ve erkek evladından rızıklanacağına ve erkek evladının daha çok olacağı ile tabir edilir.

10-Rüyasında Hz.Adem i(A.S)gören kimse hasta ise şifa bulacağına göz ağrısı varsa oda iyileşeceğine işaretle yorumlanır.

11-Rüyada Hz.Adem i (A.S)kendisi ile konuştuğunu görmek rüyayı gören kimsenin ilim sahibi olacağına işaretle yorumlanır.

12-Rüyasında kendisini Hz. Adem olduğunu veya Hz. Ademin arkadaşı olduğunu görmek şayet ehil ise devlet adamı olacağına eğer alimse insanlarından ilminden yararlanacağına işaretle yorumlanır.

13-Rüyasında Hz.Adem i(A.S) kestiğini görmek liderine ihanet,anne babasına veya öğretmenine asi olunacağı şeklinde yorumlanır.

14-Rüyasında Hz.Ademin(A.S) renginin sararmış olduğunu gören kimse bir yerden başka bir yere göç edeceğine ve rekrar eski yerine döneceğine işaretle yorumlanır.

15-DEmek oluyorki Hz. Adem (A.S) peygamberi rüyada görmek rüya sahibinin durumuna göre bir takım manevi işaretler verilmiş oluyor.Her insan kendi haleti ruhiyesine göre bu durumunu değerlendirebilir.

İlk insan ve ilk peygamber olan Adem Aleyhisselamı görmek değişik şekillerde tabir edilir. O'nu görmek günah işleyip sonra tövbe etmeye, Bir büyüğüne karşı gelmeye, O'nunla konuşmak ilim sahibi olmaya, Düşmanının sözüne kanarak aldanmaya ve zarara uğramaaya, Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan o olduğu için tabir ilminde başarılı olmaya, Hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, Uzak yerlere yolculuk yapmaya delalet eder.

Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kişi görmek, o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir. Adem Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan olduğu için; tabir ilminde başarılı olmaya, Hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, uzak yerlere seyahate çıkmaya işaret eder.

Rüyasinda Adem (A.S.)'i gören kimse bir günah islemistir. Bu günahindan tevbe etsin. Bazi tabirciler demistir ki, Adem (A.S.)' i gören düsmanlarinin sözüne aldanarak magdur olur bir müddet sonra tekrar rahata kavusur. Hz. Adem'i görmek, hacca ve ahbablari ile bir araya gelmeye, bazen de neslin çogalmasina isaret eder. Yine O'nu görmek, hata yapmaya isaret eder. Bazen de rüya sahibinin kiz evladindan ziyade erkek evladi tarafindan riziklanmasina isaret eder. Rüyayi görenin gözleri agriyorsa bundan kurtulmasina isaret eder. Kendisinin Hz. Adem oldugunu veya Hz. Adem'in arkadasi oldugunu gören, eger ehilse devlet adami olur, eger alimse, insanlar ilminden istifade ederler. Hz. Adem'in kendisiyle konustugunu gören kimse ilim sahibi olur. Rüyada Adem (A.S.)'i kestigini gören kimse lidere hiyanet, anne babasina veya ögretmenine asi olur. Hz. Adem'in rengini kaçik olarak gören kimse, bir yerden diger bir yere göç eder sonra yine eski yerine döner. Adem (A.S.)'i noksan bir halde görenin önemli islemden birisi noksan kalir. O'nu iyi halde gören kimse ise büyük hayra girer.Bazen Hz. Adem'i görme rüyasi, rüya tabircisi olmaya delalet eder. Çünkü ;dünyada en evvel rüya gören ve onu da tabir eden O'dur.Imami Nablusi Hazretleri Hz. Adem'i görmek Hacca ve ahbablari ile bir araya gelmeye, bazende neslin çogalmasma delalet eder. Yine O'nu görmek, hata ve unutmaya, bazan bu rüya, hileye, doktorlarla iyi geçinmeye, zehir yapmaya, seytanlarin hazirladigi rizki yemege ve onlarin çikarina konusmaya delalet eder.Hz. Adem'i görmek, kalin elbiseye ve aglamaya, bazan rüya sahibinin yiyip içecegi seyler yüzünden siddet ve hirçinliga; uzak bir yere yolculuga çikmasina ve bu yolculugun Hz. Adem'in dünyaya Ilk indigi yer olmasina delalet eder. Bazan da rüya sahibinin kiz evladin' dan ziyade erkek evladi tarafindan riziklanmasina delalet eder. Rüyayi görenin gözleri agriyorsa bundan kurtulmasina, bazen devlet baskanina hizmet ve ona karsi mütevazi olmaya delalet eder.Adem (A.S.)'i noksan bir halde görenin büyük islerinden biri noksan kalir. Kazanci veya sanati tagayyur eder. O'nu iyi halde gören kimse ise büyük hayra erer.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com