Rüya G

Rüyada ganimet görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

GANİMET: Rüyasında eline ganimet malı (düş­manla savaşlarda düşmandan elde edilen maldan)geç­tiğini gören kimse, rahat bir rızka ve sevineceği bir bolluk ve berekete işaretle tabir olunur.

 Ibn-i Şirin’e göre; rüyada ganimet görmek, eğer yabancı bir milletin malı ise, hayra, İslam malı ise, zarar ve ziyana işarettir. İslam askerlerinin yabancı memleketlerden elde ettikleri büyük ganimet ile geldiğini görmek, ucuzluk ve bereketle, yabancıların İslam memleketlerinden ganimet aldıklarını görmek yokluk ve bela ile yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ganimete erişmek, rahatlık, sevinç, rızık, arzuya erişmek, malın bereketli olmasına işaret eder. Bahusus o ganimet malinin beste birini Allah (C.C.)'in rızası için vermişse. 

Malda berekete, beklentilerin gerçekleşmesine, sevinç ve sürura, Bulduğu ganimetin beşte birini zekât olarak vermek beş vakit namazı muntazaman kılmaya delalet eder.

 

Rüyasında kendisini bir savaş sonunda ganimet almış olarak gören kimsenin başından talihsiz bir aşk macerası geçecek ve bu nedenle uzun yıllar üzüntü çekecek demektir.

 

Rüyasinda kendisine beklemediği bir yerden bir ganimet düştüğünü görmek tüccar ise zarar edeceğine, memursa isinden ayrılacağına, halktan biri ise, isinin bozulacağına delalet eder.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com