Rüya G

Rüyada gebelik hamile görmek

Kullanıcı Oyu:  / 17
En KötüEn İyi 
Rüya G 4.7 out of 5 based on 17 reviews.

GEBELİK: Rüyada gebelik gören kimse, erkek ol­sun, kadın olsun, dünyaca olan, dünya ile ilgili fazla­lığa işaret ile tabir olunur.

Kadın yahut erkeğin kendini gebe olmuş görmesi hayır ve iyiliğe; ilim ve malda ziyadeliğe, Yaşlı kadının gebeliği kıtlıktan sonra bolluğa, Genç kızın ve dul kadının kendilerini gebe görmeleri evlenmelerine, Kısır kadının ve erkek hayvanların gebeliği o yılın kurak geçmesine, Gebe kadın görmek gizli işlere, üzüntü ve kedere delalet eder.

 

Gebelik rüyaları kötüye yorumlanır, sıkıntı demektir. Rüyasında gebe olduğunu gören kişi büyük sıkıntıyla karşılaşır. Ve bu sıkıntı kolay bitmez demektir.

 

Sıkıntıdır. İşle ilgili sıkıntı, evle ilgili sorun, kederdir.

 

Ebu Saik El-Vaiz'e göre; bir kadının kendini gebe olarak görmesi mal, bir erkeğin kendisini gebe görmesi hüzün ve kederdir. Rüya sahibi erkek veya kadın olsun, gebelik görmek karninin büyüklüğü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder. Henüz baliğ olmamış bir çocuğun kendisini gebe görmesi babası ile ve küçük kızın gebe olduğunu görmesi de annesi ile yorumlanır. Kirmanı söyle diyor: Rüyasinda gebe olduğunu görenin mali artar. Karisinin hamile olduğunu gören, dünya mallarından bir şey ister. Gebelik gerek erkek ve gerek kadın için her durumda hayırlıdır. Hayvanlardan birinin gebe olduğunu görmek hayır ve menfaattir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada gebe olduğunu gören kadının, malinin artmasına, övülmeye, izzet ve şerefe nail olmaya işaret eder. Erkeğin, kendisini gebe olduğunu görmesi, insanlardan gizlediği ve ortaya çıkmasından korkuları ağır bir üzüntü ve kedere işaret eder. Gebelik, gerek erkek gerek dişi olsun, rüyayı gören kimse için dünyaca olan fazlalığa işaret eder. Rüyada gebe kadını görmek, üzüntü ve kedere ve gizli islere işaret eder. Erkeklerin gebeliği, âlim için ilminin fazlalığına, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacağı bir şeyi yapmasına işaret eder. Bazen de erkeğin gebeliği, onun üzüntü ve kedere düşmesine işaret eder. Bazen de gebelik, ask ve muhabbete işaret eder. Bazen de rüya, erkekle kadın arasını bir yerde birleştiren kimseye yahut hastalığa ya da evine hırsız girmesine veya çaldığı bir şeyi sahibinden gizlemesine işaret eder. Rüyada erkeğin gebeliği, kendisini iple helak etmesine isarettir. Bazen, o kimsenin yanında yabancı ölülerden sevdiği bir kimse defnedilir. Bazen de, mümkün olmayan şeylere yardım etmekle yalancı olur. Bazen, bozuk iman ve itikadını gizler. Bekâr kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder. Bazen de o kızın bulundugu yerde hırsız ve yangın gibi meydana gelecek kötülüğe işaret eder. Bazen de o kıza cin dokunmasına veyahut kendisine münasip ve layık olmayan birisine nikâhlanmasına ya da uzun müddet evde kalmasına işaret eder. Kısır kadının veya hayvanların erkeğinin gebeliği, senenin kıtlığına, hayır azlığına, hırsızlar tarafından gelecek fitneye şerrin çok olmasına işaret eder. Kısır kadının yahut erkek hayvanlardan birisinin bir hayvan doğurmasını görmesi, ser ve şiddetin gitmesine ve bir korku ve üzüntünün meydana çıkmasına işaret eder. Bir kimse kendi hanımının hamile olduğunu görse dünya metasından bir şey arzu etmesine işaret eder. Kendisinin hamile olduğunu gören kimsenin mal ve dünyasındaki ziyadeliğe işaret eder. Gebelik, gerek kadın gerekse erkek için her halde iyidir. Dul kadın ve genç kızın kendilerini gebe görmeleri, evlenmelerine işaret eder.

 

Gebelik rüyaları hiçbir zaman iyiye yorumlanmaz. Gebelik doğrudan doğruya sıkıntıları belirtir. Rüyasında gebe olduğunu gören kimse büyük bir dert ve sıkıntıyla karşılaşır. Bu sıkıntı başa çıkılamayacak kadar büyük olabilir. Ve kolay sona ermeyecektir. Gebelik rüyaları işsizlik, evle ilgili sorun ve sevgiliyle ilgili keder olabilir.

 

Gebelik rüyaları hiçbir zaman iyiye yorumlanmaz. Gebelik doğrudan doğruya sıkıntıları belirtir. Rüyasında gebe olduğunu gören kimse büyük bir dert ve sıkıntıyla karşılaşır.

 

  • Rüyada gebe (hamile) olan bir kadın görmek, üzüntü ve kedere işaret veya gizli olan bir takım işle­re işarettir, şeklinde tabir olunur.
  • Dul bir kadın veya genç bir kız, rüyasında gebe (ha­mile) olduğunu görse, bu onların evleneceğine işarettir.
  • Rüyada gebelik ile ilgili rüyalar, gerek kadın, gerekse erkek için hayırla iyiye yorumlanır.
  • Rüyasında hamile (gebe) olduğunu gören kim­senin mal ve dünyasındaki şeylerin ziyadeliğine (faz­lalığına)işaret olarak yorumlanır.Rüyada hamile bir kimse ile karşılaşmak, iş yerinizde veya aile içinde sizi bazı sürprizlerin beklediğine, kendinizin hamile olduğunu görmek, beklediğiniz önemli bir isin hakikat olacağına veya müjdeli bir haber alacağınıza işarettir.

    Kadınlar için kendi veya başkasını hamile görmek günah ve suç işleyeceğine; kızlar için kendi hakkında yapılacak dedikodulara işarettir.

     

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com