Rüya G

Rüyada gelincik görmek

Kullanıcı Oyu:  / 1
En KötüEn İyi 
Rüya G 5.0 out of 5 based on 1 reviews.

GELİNCİK: Rüyada gelincik çiçeği toplamak bü­tün dileklerinizin yerine geleceğine işarettir. Vaktin­de toplanmamışsa, bir zaman sıkıntıya düşeceğinize işarettir, şeklinde tabir edilir. Bazen de bu rüya, basının ağrımasına veya öz kardeşe işaret eder, dediler. Rüyada gelincik, alçak, zalim, kalbi kati ve merhameti az olan kimse ile tabir edilir. Evine gelinciğin girdiğini gören kimsenin evine hilekâr birisi girer.

Gelincik çiçeği insanı mutlu edecek haber ve gelişmelere; kişinin kendi kardeşine ve güzel yüzlü insanlara, Evlerde görülen etçil, ince uzun ve küçük yapılı hayvanı görmek merhametsiz, düşük karakterli birine; eve bu hayvanın girdiğini görmek hilekâr birinin eve girmesine delalet eder.

 

Gelincik tarlası mutluluktur. Ateşli aşk olarak da yorumlanır. Güzel bir gelincik ise sevimli fakat kötü niyetli ahbaptır.

 

Rüyasinda bir gelincik tarlasında olduğunu görmek, beklediği bir işin hemen çok kısa zamanda olacağına, eğer gelincik toplayarak demet yapıyorsa, malinin artacağına, topladığı gelinciklerin yaprakları dökülüyorsa, islerinde zarar edeceğine işarettir. Gelinciğin kırmızı olması ateşe yorumlanır. Rüyada bir kırda gelincik tarlası ve öbek açmış gelincikler görmek ve onları toplayarak demet yapmak, bütün arzularınızın yerine geleceğine, eğer gelinciklerin açma vakti ise. Ferahlı günlere kavuşacağınıza, vaktinde değil ise, kısa bir müddet için sıkıntılı günler geçireceğinize, ancak bu günlerin gelinciklerin açma zamanına kadar süreceğine işarettir. Bir baksa rivayete göre de: Rüyada gelincik çiçeğini görmek, rengi kırmızı olduğundan ateşe veya deveye yahut üzerinde siyah ben bulunan gül gibi yanağa işaret  eder.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com