Rüya G

Rüyada gıybet etmek

Kullanıcı Oyu:  / 1
En KötüEn İyi 
Rüya G 5.0 out of 5 based on 1 reviews.

GIYBET ETMEK: Rüyasında bir kimsenin arkasın­dan gıybet ettiğini (arkasından çekiştirdiğini, dediko­dusunu ettiğini) görmek, bütün iyiliklerini boşa gider­diğine işarettir, şeklinde tabir olunur.

  • Rüyasında bir kimse, başka bir kimsenin fakir­liği ile ilgili gıybetini (dedikodusunu) ettiğini görse, rü­yayı gören kimsenin bu rüyası, kendisinin fakirliğe düşeceğine işaretle tabir olunur.
  • Yani rüyasında gıybet eden kimsenin ettiği gıy­betin zararı döner dolaşır rüyayı gören kimseye gelir, şeklinde tabir olunmaktadır. Bunu bilen bir kimse böyle bir rüya görünce kendi durumunu incelemeye almalıdır. Aksi halde kendisi bundan çok zarar görecektir, şeklinde bir uyan rüyası görmüştür.

    Bir kimseyi rüyada gıybet etmek, iyilikleri iptal etmeye işaret eder. Bir kimse rüyada bir insani gıybet ettigini görse ve o kimsenin yaptığı gıybet fakirlikle ilgili ise, o fakirlik gıybet eden kimseye döner. Eğer yaptığı gıybet rezalet ile ilgiliyse, o rezalet de yine o kimseye yönelir. Eğer yapılan gıybet bunlardan başka şeylerle ilgili ise, tabir yine gıybet eden kimseye döner. Gıybetin zaman tabirde rüya sahibine aittir. Bu yüzden bir kimse diğer bir kimseyi bir şeyden dolayı gıybet etse, gıybet eden kimse o şeye müptela olur. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com