Rüya G

Rüyada göbek görmek

Kullanıcı Oyu:  / 2
En KötüEn İyi 
Rüya G 5.0 out of 5 based on 2 reviews.

GÖBEK: Rüyada görülen göbek, sevince ve gizli olan şeylere işaret olarak yorumlanır.

 • Rüyada göbeğinin büyüdüğünü görmek, aile hayatında mutluluğa ereceğine işarettir.
 • Rüyanızda göbeğinizin küçülmüş olduğunu gör­mek, aile hayatınızda geçimsizlik olacağına işarettir.
 • Göbekte görülen iyi ve güzellikler, iyiye ve hay­ra, kötülük ve çirkinlikler de kötüye ve şerre yorulur.

  Kişinin anne ve babasına, hanımına, cüzdanına ve mesleğine; Göbekte görülen çirkin bir durum, yukarıda sayılan şeylerdeki olumsuzluklara, Hastanın göbeğinin açılması vefatına, Göbek sevene ve neşeye, Göbeğini açılmış görmek mal ve para harcamaya, Gurbette göbek görmek vatanına dönmeye delalet eder.

  Kocaman şişman bir göbek; ciddi sağlık sorunlarına; güzel sağlıklı göbek iş yaşamındaki başarılara işarettir.


  Kocaman şişman bir göbek; ciddi bir hastalığa işarettir. Güzel sağlıklı göbek, başarıların habercisidir.

  Kişinin sıkıntı alacağına işaret eder.

  Göbek görmek, insanin işi gücü manasına gelir. Sevinci, esi, hayati demektir. Bu rüyada görülen her şey ev hayatına nispet edilir. Ebu Saik El-Vaiz'e göre; göbek velayettir. Rüyada göbek görmek esiyle olan münasebetlerinde ve geçiminde fena olmaya delalet eder. Rüyasinda göbeğinin haddinden fazla büyük olduğunu görmek, esiyle olan geçiminde iyiliğe, sevince ve feraha isarettir. Göbeğinin haddinden çok küçük olduğunu gören esiyle iyi geçinemez. Göbeğinin üzerinde çıban ve para görmek, karisinin iffet ve namusundan ayrıldığına delalet eder. Göbeği temiz ve olduğu gibi görmek, iffete ve iyi ahlak sahibi bir kadınla evlenmeye; göbeğini yok olmuş görmek, karısının öleceğine; göbeğini yarılmış görmek, karisinin başka bir erkeğe meyil verdiğine, yarığın tekrar birleştiğini görmek, karisinin bu hatasından dönüp tövbe ettiğine delalet eder. Göbeğinde sancı ve ağrı olduğunu görmek, karısı ile aralarında dargınlık olacağına, göbeğini eliyle kopardığını görmek, karisini boşayacağına, göbeğinin vücudunun başka bir yerine geçtiğini görmek, karisini boşayıp başka birini alacağına veya oturdukları evi değiştireceklerine, göbeğinin yanında başka bir göbek görmek, ikinci bir kadınla evleneceğine isarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen göbek rüya sahibinin annesine, babasına veya kendisinin geçindiği kazancına ya da taahhüt ettiği zanaatkâra işaret eder. Bazen de göbek görmek, görenin hanımına veya hizmetçisine ya da cüzdanına işaret eder. Rüyada göbeğinde ağrı bulunduğunu gören kimsenin, annesini veya babasını kaybetmesine işaret eder veya anne ve babasının bulundugu şehirden uzak düşer. Gurbette bulunan bir kimse bu rüyayı görse o kimsenin bulundugu şehirden kendi şehrine geri dönmesine işaret eder. Bir kimse rüyada göbeğinde çirkin bir şey meydana geldiğini görse, o kötülük yukarda da zikrettiğimiz gibi rüya sahibinin anasına veya babasına yahut çocuğuna ya da malına ait olur. Hasta olan bir kimse rüyada göbeğinin açıldığını görse, o şahsin öleceğine işaret eder. Rüyada kendi eliyle göbeğini açtığını gören kimse, harcamak üzere arpa ve buğday koyduğu enberini veya mahzenini ya da cüzdanını açar. Bazen de göbek sevince ve gizli şeylere işaret eder.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com