Rüya G

Rüyada göğüs görmek

Kullanıcı Oyu:  / 1
En KötüEn İyi 
Rüya G 5.0 out of 5 based on 1 reviews.

GÖĞÜS: Rüyada görülen göğüs darlığı sapıklıktır. Çünkü göğü, ferahlık, sevinç, genişlik, huzurevi oldu­ğu gibi, keder ve üzüntü, tasa ve sıkıntı evidir de. Bu niteliklerin mahalli ve yeri göğüstür.

 • Bunun için bir kimse, rüyasında göğsünün ge­niş olduğunu görse, sevinç ve feraha erer. Göğsünün daraldığım, dar olduğunu görse, o kimseye üzüntü ve keder, sıkıntı ve tasa erişir, şeklinde yorumlanır.
 • Bazı yorumculara göre, göğsün daraldığını gör­mek, cimriliğe işaret, göğsün genişlediğini görmek ise, cömertliğe işaret olarak tabir edilir.Şekli düzgün göğüs görmek, şansınızın açık olacağı anlamına gelir. Şekilsiz göğüsler, aşk hayatınızda birçok hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir.

  Göğüs genişliği hidayete, ferahlığa ve cömertliğe, göğüs darlığı ibadet etmemeye, sıkıntıya ve cimriliğe, Göğüs genişliği Islama, darlığı ise inkâra delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Göğüs Hastalığı, Meme.)

  Şekli düzgün göğüs şans demektir. Şekilsiz göğüsler, aşk yaşamınızda hayal kırıklıkları yaşayacaksınız anlamındadır.

  Şekli düzgün göğüs şans demektir. Şekilsiz göğüsler, aşk yaşamınızda hayal kırıklıkları yaşayacaksınız anlamındadır.

  Rüyada şekli düzgün göğüs görmek şansınızın açık olacağı anlamına gelir. Şekilsiz göğüsler, aşk hayatınızda birçok hayal kırıklığına uğrayacağınızın işaretidir.

  Rüyasında Göğsünün çıplak olduğunu gören insan, iyi niyeti sayesinde başarıya ulaşır.

  Rüyada göğüs görmek şeriat, dindarlık ve dürüstlükle tabir olunur. Rüyasinda göğsünün geniş olduğunu görenin dini ve inanışı kuvvetli olur. Göğsünün dar ve küçük olduğunu görenin bu duygusu noksan sayılır. Bir kimsenin göğsü üzerine eliyle vurdugunu görmek, bir kimse vasıtası ile dinine etki yapılarak inancının eksileceğine, göğsünün sıcak olduğunu görmek, milletinden menfaat göreceğine delalet eder. Ibn-i Kesir'e göre; göğüs iman tahtasıdır. Günah ve sevap hep oradan çıkar. Bunun için rüyada göğüste görülen iyi veya kötü her şey buna göre kıyaslanarak tabir edilir. Küfür de, isyan da, sevgi ve inanç da hep bu ölçüde kıymetlendirilir. Bir baksa rivayete göre de: Rüyada göğsünü geniş ve güzel görmek, inançsızın Müslüman olmasına, asi kimsenin tevbe etmesine, bazen bu rüya, güç ve zor şeyleri kolayla sürmeye işaret eder. Rüyada göğsünün taş olduğunu gören kimsenin kalbi katılaşır. Göğüs genişliği, zulme de işaret eder. Göğüs, üzüntü, keder ve ferahlık evidir. Bundan dolayı bir kimse göğsünün geniş olduğunu görse, sevince erer. Göğsünün dar olduğunu gören kimseye, i üzüntü, keder ve sıkıntı erişir. Bazı tabirciler göğsün genişliği İslam darlığı isyana işaret eder, dediler. Rüyada göğsünde ağrı ve acı bulunduğunu gören kimse, bir günah isler ve bu günahtan dolayı da azap olunur. Bazı tabirciler, o kimse malini israf ederek Allah (C.C.)'in rızası olmayan yerlere sarf eder ve bundan dolayı da azaba uğrar dediler. Rüyada göğsünde gizli bir şey taşıdığını ve onu ifşa edemediğini gören kim seç, bekârsa evlenir veya o kimse birisine asık olur. Bir kimse rüyada sevgilisinin göğsünde olduğunu görse, o kimsenin göğsünden şikâyet ettiğine işaret eder. Eger o kimse hasta ise şikâyette bulundugu hastalığından kurtarmasına işaret eder. Bazen de göğsün güzelliği, başkasını kendisine tercih etmeye isarettir. Rüyada göğsü üzerine bükülmek, nifaka işaret eder. Bazen de göğüs ilim yahut mal veya hidayet ya da sapıklıktan kişinin sinesinde sakladığı şeye işaret eder. Göğüs, misafire veya zevceye yahut büyük bir rütbeye işaret eder. Rüyada görülen göğüs darlığı, sapıklıktır. Bazı tabirciler, insanin göğsünün genişliği cömertliğe, darlığı da, cimriliğe işaret eder, dediler.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com