Rüya G

Rüyada gemi yelkeni görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

 Eger tüccar ise alış verisinde intizam olur. Açtığı yelkeni iyi yönetmediğini gören, işlerinde de basarîli olamıyor demektir. Ebu Saik El-Vaiz'e göre; rüyasinda yelkenin parçalandığını görmek, rüya sahibinin islerinin karışacağına, yelkenin delinip rüzgârı tutmaz olduğunu görmek, bir hastalık veya bir felaket yüzünden para harcayacağına; yelken yaptığını ve yeniden diktiğini, yelkeni tamir ve yamadığını görmek; bozulan işlerinin düzeleceğine ve çalışırsa başarılıu olacağına delalet eder.

Halid El-Isfahani'ye göre; rüyada, gemi-Nil yelkenlerinin açık olması, rüya sahibinin halk arasında ünlü bir kişi ve söz sahibi olduğuna isarettir. Yelkenleri toplu ve bağlı görmek, bu rüyanın aksinedir. Kendi eliyle yelkenleri açtığını görmek, ün kazanmak için hayırlı işler yapmak isteğine ve halka yardımda bulunacağına; yelkenleri kendi eliyle topladığını görmek, fena ve gereksiz bir is ile eski ününü halk arasında kaybettiğine delalet eder. Kir mani’ye göre; bir kimsenin rüyasinda yelken açtığını görmek, günahlarından kurtulmasına işarettir. Yelken, geminin gidişine sebep olduğu gibi mal da insanın hareketinin ölçüsü olduğu için yelken açmayı mal ile tabir edenler de vardır. Açtığı yelkenin rüzgârla dolduğunu gören, kazanç için bir işe başlar ve kazandığı parayı da biriktirir. Yelkenin rüzgârla bazen dolup bazen boşaldığını görmek, bazen kazanca, bazen de zarara isarettir. Dolu ve şişkin bir yelkenin birdenbire boşaldığını görmek, rüya sahibinin malının elinden gideceğine delalet eder. Gemide bir yelken açıp bunu iyi idare ettigini gören, evini, islerini iyi idare eder.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com