Rüya H

Rüyada hacer-i esved'i görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

HACER-İ ESVED: Rüyada Hacer-i Esved’i görmek, rüya sahibinin hacca gideceğine işarettir. Hacca gide­mezse hac sevabı kazanacağına işaretle tabir edilir.

Rüyanızda Hacer'ül-Esved'i görmek, ona yüz sürmek, dünya ve ahiret islerinizin yolunda olduğuna, dualarınızın Cenabı Hakka tarafından kabul gördüğüne, maneviyatınızın çok düzgün ve yerinde olduğuna, temiz kalbiniz ve gönül rahatlığınız bulunduğuna delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Hacerü'l Esvet, hacca işaret eder. Hacerü'l Esved'i söküp kendisi için alıkoyduğunu gören kimsenin bir bidat işlemede yalnızlığına işaret eder. Haceri'l Esved'e el sürdüğünü gören kimse hacca gider. İnsanların Hacerü'l Evsedi kaybettiklerini ve yerini bulduklarını görse, o kimse kendisinin hidayette insanların da sapıklıkta olduklarını zanneder bir kimse olduğuna işaret eder.

Kâbe-i Muassama'nın bellek taşını görmek haccetmeye, itikada düzgünlüğüne, Bu mübarek taşa istilam ettiğini (hürmetle el sürdüğünü yahut öptüğünü) görmek adil bir yöneticiye bağlılık andı vermeye, Salih bir kulun elinden tövbe etmeye, işe tam ve doğru yerden başlamaya delalet eder.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com