Rüya H

Rüyada hakim görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

HÂKİM: Rüyada bir kimse, kendisinin hâkim oldu­ğunu görmesi, bu onun mutluluğuna işarettir. Rüyada hâkim olduğunu görmek, genellikle hayra yorulur.

Adaletle hükmeden bir kadı olduğunu görmek iş ve mesleğinde insaf ve merhamet ölçülerini muhafaza etmeye, Adil ve ehil insanları şahit olarak dinleyen hâkim, insanı kurtuluşa götürecek gerçek doğrulara, Ayak takımını ve alelade insanları şahit olarak dinleyen yargıç, rüşvet yiyen, zalim hâkime, Hakim bazen, gerçek adaletin tecelli edeceği 'hesap günü'ne delalet eder.

 

Rüyasinda hâkim görmek adaletle yorumlanır. Rüyada bir mahkeme salonunda bulunan bir hâkimi çatık kaşlı ve sert olarak görmek, o yerde ihtikâr yapıldığına ve esnafın hileli satışta bulunduğuna delalet eder. Hâkimin güler yüzlü görülmesi adaletle muamele edildiğine işarettir. Bir davası için hâkim huzuruna çıktığını görmek kimse dünyadaki zor islerinin kolaylıkla yoluna gireceğine ve hayatini ömrünün sonuna kadar huzur içinde geçireceğine delalet eder. Kendisinin bir mahkeme salonunda hâkim olarak hüküm verdiğini görmek, devlet dairesinde bir türlü bitirilmeyen bir isinin iyi bir şekilde sonuçlanması demektir. Bir hâkimle birlikte kol kola mahkemeden çıktığını görmek, akrabaları ile arasında bir anlaşmazlık varsa, çözüleceğine, bir miras peşinde ise, o işin halledileceğine ve eline para geçeceğine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada hâkimi güzel bir vasıfta gören kimse arzu ettiğine isarettir. Bazen de, hâkim, karar veren, mühendis, arkadaş ve toplantıya işaret eder. Hâkimi görmek, terzi ve iğneciye de işaret eder. Rüyada hâkimin, bunamış ve deli bir şahsi şahit olarak dinlemesi, o hâkimin rüşvet kabul etmesine, kötü düşünceli ve bozuk kimselere yönelmesine işaret eder. Bazen de hâkim, anne ve babaya, hocaya, öğretmene, insanin hak ve adaletten arzu ettiği şeye işaret eder. Rüyada hâkim yardımcılarını görmek, bos şeylere yârdim eden bir kimseyi görmeye işaret eder. Bir kimse rüyada kendi evinde beyaz elbiseli hâkim yardımcılarını görse, bu rüya, sahibinin üzüntü ve kederden veya hastalıktan ya da korku ve şiddetten kurtulmasını müjdeler. Eger hâkimin yardımcıları üzerinde siyah elbiseler bulunsa, bu rüya hastalığa, üzüntü ve kedere işaret eder. Bu tabir onların konuşmaları ve birbirleriyle anlaşmalarından da anlaşılır.

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com