Rüya H

Rüyada hafsa (r.Anha ) Peygamberimizin hanımlarını görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Efendimiz Aleyhisselamın tertemiz ve pak zevcelerinden birini görmek hayır ve hasenata, iffet ve ismete, saygı ve itibara, şüpheli ve haram olan şeylerden kaçınmaya, bereketli rızka ve aile mutluluğuna; Bazen bu rüya kişinin kendi anne ve ninesine; Bekâra erkeğin Efendimizin hanımlarından birini görmesi temiz bir kadınla evlenmeye, genç bir kızın görmesi, kendi durumuna uygun, temiz bir erkekle evlenmesine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Ayşe, Hatice, Haysa -r. anhüm-)

Rüyada Peygamberimizin hanımlarını görmek, rüya sahibinin analarına, büyük analarına hayir bereket ve çoğu kız olan evlada delalet eder. Bir rivayete göre, Peygamberimizin hanımlarını görmek, hayırsızlıkla tabir olunur. Bir kimse rüyasinda Hz. Ayseyi (ra) görse, yüksek bir mevkie erişir. Peygamberimizin kızı Hz. Fatimayi görmek, ev halkından esi veya annesi veya kızının öleceğine isarettir. Bir erkek Peygamberimizin hanımlarından birini görse, bekâr ise iyi bir kadınla evlenir. Rüya sahibi kız ise, kendisine uygun ve iyi huylu bir erkekle evlenir. Bir başka rivayete göre de: Peygamberimizin hanımlarını rüyada görmek, rüyayı görenin anasına, nenesine, hayır, bereket ve umumiyetle kız avlata, isarettir. Bir kadın rüyasında Hz. Aiseyi görse, yüksek bir rütbe, iyi bir şöhrete erişir, kocası ve babası kendisine hürmet ve riayet eder. Hz. Hafsayi görmek, iyiliğe, Hz. Haticeyi görmek, mutluluğa, güzel zürriyete. Hz. Fatima (Peygamberimizin kızı)yit görmek, hanımlarını, baba ve anasını yitirmeye isarettir. Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin in görülmeleri, fitne çıkmasına ve gören imanın şehitlik mertebesine kavuşmasıyla tabir olunur. Çok kere bu rüya, çok hanıma, avlata, sefere, gurbete, rüyayı görenin susuzluktan, açlıktan telef olmasına yahut öldürülmesine ya da vatanından uzak yerde olarak ölmesine isarettir. Erkeklerden biri Peygamberimizin hanımlarından birini görse, bekâr ise temiz bir kadınla, evlenir. Rüyayı gören kız ise kendisine uygun, temiz bir erkekle evlenir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com