Rüya K

Rüyada kaçmak görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Yanlış ve günahlı yoldan Allah'ın emirlerine ve Peygamberimizin sünnetlerine yönelmeye, tövbeye, emniyete; Düşmandan kaçmak güvende olmaya, Ehil olan kimselerin bir şeyden kaçması yetkili bir mevkice geçmeye, Herhangi bir korku ve ürperti duymaksızın kaçtığını görmek vefat etmeye, Askerin cepheden kaçması galibiyete, kâfirin kaçması hezimete uğramaya delalet eder.

Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.

Rüyada kendinin kaçtığını görmek eskiden olan ve size çok sıkıntılar yaşatan bir olayın tesirinden kurtulamadığınız anlamındadır. Koşarak kaçtığını görmek aklın sayesinde bütün sorunların üstesinden geleceksiniz demektir.

Eğer bir yerden kaçmaya çalıştığınızı, fakat bunu başaramadığınızı gördüyseniz, birtakım sahtekâr insanlar yüzünden sıkıntı yaşayacağınızın işaretidir.

Kişinin zekâsını kullanarak, sorunlardan sıyrılacağını işaret eder. Kaçtığı yere göre de yorumlanır. Evden kaçıyorsa hayatı ile ilgili değişikliktir.

Rüyada kaçmak (firar) Cenaba-i Hakka (CC) dönmek olarak yorumlanır. Rüyasinda bir düşmandan korkarak kaçtığını gören kimse, bir yerden, bir isten, bir kimseden korkusu varsa kurtulur. Bir kimsenin rüyasinda korkmadığı halde kaçtığını görmesi o kimsenin yakında öleceğine delalet eder. Herhangi tehlikeli bir durumdan kaçtığını görmek, endişeli bir durumda bulunduğunuza, hapisten kaçan bir arkadaşınıza yârdim etmek maksadı ile onu sakladığınızı görmek, bir tehlikenin size doğru yaklaştığına isarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada firar. Allah (C.C.)a dönmeye isarettir. Rüyada kaçmak velayet, emniyet, tövbe ve ölüme isarettir. Rüyada korktuğu bir düşmanından kaçtığını gören kimse, korkudan emin olur. Âlim bir kimsenin rüyada kaçması. O âlimin kadı olmasına isarettir. Bir kimse rüyada kaçtığı halde korkmadığını görse; o kimsenin öleceğine isarettir. Rüyada kaçtığını ve kaçma sebebinin ne olduğunu bilmediğini gören kimse, tövbe ve istiğfar eder. Rüyada askerin firari galibiyettir. Kâfirlerin kaçması ise; firarin ta kendisidir.

Rüyasında koşarak kaçtığını gören kimse zekâsından yararlanarak sorumluluklardan sıyrılacaktır. Birinin kaçtığını görmek ayrılıktır. Evinden, alıştığı yerden kaçan insan büyük bir değişiklik yaşayacak ve hayatına yeni bir yön verecektir.

Rüyasında koşarak kaçtığını gören kimse zekâsından yararlanarak sorumluluklardan sıyrılacaktır. Birinin kaçtığını görmek ayrılıktır. Evinden, alıştığı yerden kaçan insan büyük bir değişiklik yaşayacak ve hayatına yeni bir yön verecektir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com