Rüya K

Rüyada kadeh görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Kadına ve hizmetçiye, Dolu kadeh hamile kadına; kadehteki suyun dökülmesi çocuk düşürmeye, kırılması kadının vefatına delalet eder.

Su veya şerbet içtiğimiz kadehleri rüyada görmek daha ziyade evin hanımına işarettir. Altın ve gümüş kadehler, sağlamlığa işarettir. Kadehten su dökülmüş ise, kadının doğumunun olmayacağına; kırıldı ise vefatına işarettir. Elinde dolu bir kadeh görmesi, fakat bardak elinden düştüğü halde su elinde kalmış ise karısının bir oğlan doğurup vefatına işarettir.

Kadeh görmek hayra, evliliğe ve çocuğa yorulur. İçki dolu kadeh hayırsız, zevk düşkünü bir çocuğa işaret eder. Su dolu kadehten su içmek çocuk sahibi olmak demektir.

Hayırlı iş, kısmet, evlilik, eş olarak yorumlanır.

Rüyada kadeh eşe yorumlanır. Rüyada görülen altın ve gümüş kadehler, cam kadehlerden daha iyiye tabir olunur. Bazen cam ve billur kadehler gizli şeylerin meydana çıkmasına da delildir. Rüyada bir dolu kadeh görmek, çocuğun düşeceğine, kadehin kırıldığını görmek, karisinin öleceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyada elindeki bir kadehin düşüp kırıldığını, kadehin içindeki suyun elinde kaldığını görmesi, esinin çocuk doğururken öleceğine ve çocuğunun yaşayacağına işarettir. Eger kadeh kırılmaz da yalnız içindeki su dökülürse, çocuğun ölüp kadının sağ kalacağına delalet eder. Abdülgani Nablusi'ye göre; rüyada kadeh, kadın hizmetçi ile de tabir olunur. Billur kadehlerin kırılması bazen de sıkıntı ile yorumlanır. Rüyasinda kadeh yediğini gören kimse, sıkıntı içine düşer. Kadehlerdeki suyun boşaldığını görmesi. Su taşıyan adamın ölümüne isarettir. Ibn-i Kesir'e göre; kadeh, es ve hizmetçi ile tabir olunur, için-de su dolu bir kadeh verildiğini ve alıp içtiğini gören evlenir. Veya evine hizmetçi alır. Onunla evlenir ve ondan bir çocuğu olur. Ibn-i Şirin’e göre; rüyasinda kadehi kırılıp içindekinin döküldüğünü görenin çocuğu yasamaz. Elinde bos kadeh görenin evladı olmaz. Elindeki kadehin içindekini içip bitirdiğini görmek, ecelinin yaklaştığına, kadehte tadı çok kötü bir şey olduğunu görmek ölüme delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kadeh görmek, zevceye ve hizmetçiye işarettir. Altın ve gümüş kadehler, daha sağlam olduğundan, cam ve billur kadehlerden tabirce hayırlıdır. Bazen cam ve billur kadehler gizli şeylerin meydana çıkmasına isarettir. Dolu kadeh, hamile kadına işarettir. Eğer kadehin içinde bulunanı suyun döküldüğünü görse, hamile olan kadın çocuk düşürür. Kadehinin kırıldığını görse, kadın ölür. Bir kimse rüyada elinde bir kadeh olduğunu ve kadehin elinden düşüp kırıldığını ve içindeki suyun elinde kaldığını görse, o kimsenin hanimi bir oğlan çocuğu doğurur ve kadın ölür, çocuğu kalır. Eger kadeh kırılmayıp su dökülecek olsa. O kadının doğurduğu çocuğu öbür, kendisi kurtulur. Kadeh, rızka isarettir. Kadehler kadınların çeyizlerinde bulunduğundan mala, içindeki su içildiğinden dolayı da iki yönden gelecek suya isarettir. Bazen billur kadehler kırıldığından sıkıntıya isarettir. Rüyada kadehleri yediğini gören kimse, büyük bir sıkıntıya düşer.

Rüyada kadeh kısmet, hayırlı iş, evlilik, eş olarak yorumlanır. Genç bir kız, rüyasında içinde temiz su veya şerbet dolu bir kadehi aldığını görürse iyi huylu çalışkan biriyle evlenir. Elinde boş kadeh bulunan bekâr biri çevresindekilerin yardımıyla bir eş bulur.

Rüyada kadeh görmek; evlilik ve çocuk sahibi olmaya işarettir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com