Rüya K

Rüyada kalkan görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Kişiyi maddi ve manevi zararlara karşı koruyan tedbirlere ve oruca, Kalkan, kadın için kocasına, kocası için kadına, Kalkan imal eden kimseyi görmek, orduyu savaşa teşvik eden komutan yahut devlet başkanına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Zırh.)

Rüyasında kalkan gören kimsenin çevresinde düşmanları olduğunu, dikkatli hareket ettiğini işaret eder.

Rüyada kalkan kullanan birini görmek, ordu içinde emredici bir mevkide olan kişiye ve komutana delalet der. Bir baksa rivayete göre de: Rüyada kalkan görmek, oruca isarettir. Nitekim Peygamberimiz "Oruç kalkandır" buyurmuştur. Bazen kalkan, delil ve hüccetle galebe eden dosta isarettir. Kalkan ile beraber diğer silahların da olduğunu görmek, o kimsenin üzerine düşmanlarının gelemeyeceği ve mukabele edemeyeceklerine isarettir. Sanatçı veya tüccar, emtia ve kumaşlarının veya dükkân yahut da isçilerinin yanma bir kalkan konulduğunu görse, o kimsenin çok yemin ederek malına kıymet ve revaç kazandırmasına isarettir. Kalkan gören kimsenin bir çocuğu varsa o çocuk o kimsenin her türlü nafakasını temin ve onu kötülüklerden ve yaramazlıklardan korur. Rüyada kalkanla kendisini muhafaza ettigini gören kimse, kuvvetli bir kimseye iltica eder ve onun sayesinde düşmana bas eğmez. Rüyada görülen kalkanın kıymetli olması zengin ve güzel bir kadına, kıymetsiz ise. Çirkin bir kadına isarettir. İnsanin rüyada gördüğü kalkan, ihtiyatla beraber zırhın işaret ettiği şeydir. Bir kalkan satın aldığını gören kimse, bir kadına rastlar. Bazen de kalkan, kişiyi korktuğu sedyen korur. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com