Rüya L

Rüyada levh-i mahfüz görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Rüyada levh-i mahfuzu görmek Allah’ın ilmini öğreneceğinize, hikmet ve Kura’n yo­lu üzere bir mertebeye ulaşacağınıza işaretle tabir olunur. Rüyada kendi ismini Levh-i Mahfuz’da yazılı olduğunu görmek, ecelinin yakın olduğuna, ölümü­nün pek yakında geleceğine, öleceğine işarettir.

Leva-i Mahfuz’u görmek, ilim, hikmet ve Kur an üzere bir mertebeye ulaşılacağına delalet eder. Leva-i Mahfuz'u küçük ve alçaltıcı görmek, bir iste zahmet çekileceğine delalet eder. Adini Leva-i Mahfuz’da yazılı görmek, ecelinin yakin olduğuna delildir. Çünkü Leva-i Mahfuz’da yazılı olan aynen çıkar. Caferi-i Sadık’a göre; Leva-i Mahfuz'u görmek, bir yere baksan olmak, evlat sahibi olmak ve hidayete erişmekle ve nüfuz sahibi olmakla yorumlanır. Leva-i Mahfuz'u şeriata aykırı olarak görmek sere, aksi ise hayra delalet eder. Kudret kaleminin Leva-i Mahfuz üzerine yazdığını görmek, eğer yazılan şey okunuyorsa, hayırlıdır. Kudret kalemini tam ve sağlam olarak görmek kurtuluşa ve feraha çıkmaya, kalemin kırık veya çatlak olarak görülmesi, ümit ettiği ve beklediği şeye ulaşamamaya ve aklinin dağılacağına delalet eder. Bir başka rivayete göcede: Rüyada leva-i mahfuzu görmek, amelleri gizlemeye işarettir. Leva-i mahfuzu görmek, sıkıntı ve mihnet içinde bulunan kimse için müjdeye, hasta için de sıhhat ve afiyete işarettir. Suç ve cinayet sahipleri için leva-i mahfuzu görmek, mahzurlu şeyleri yapmaya, ibadet ehli için de, onların hidayete ermelerine ve Allah (C.C)'in leva-i mahfuzda emir ve yasaklardan mahfuz olan şeyleri Hakkin yardımı ile keşfe ve açıklamalarına işarettir. Leva-i mahfuzu görmek, çoluk, çocuğunun geçimini sağlamakta sıkıntıya düsen kimseler için rızık ve maişete işarettir. Leva-i mahfuzu görmek, ehil ve erbabı için ilim ve mala işarettir. Leva-i mahfuzu görmek, emanet, sır, mal ve bunlardan başka şeylerin koruyucusuna bazen de korku ve şiddetten emin olmaya işarettir. Musa (A.S.)'ya inzal edilen levhadan görmek, şahitlere ve kendilerine uyulmakla hidayete erişilen imamlara işarettir. Bazen de bu rüya, vaaza işarettir.

Etkinlik ve nüfuza, makam ve rütbeye, ilim ve hidayete ve hayırlı gelişmelere; Leva-İ mahfuzda yazılı bir şey görmek, o şeyin aynen vaki olmasına, orada isminin yazılmış olduğunu görmek vefat etmeye delalet eder.

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com