Rüya M

Rüyada marangoz görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Rüyada marangoz görmek, halka terbiye ve bilgi öğreten bir adama işarettir. Marangoz görmek, halkın işlerini düzelten, halkın iyiliğine çalışan bir adama işaretle tabir olunur.

 • Rüyada marangoz görmek, münafık ve bozguncuları men edip engellemek, gerekli araçlarla on­ları susturan ve onların kötülüklerini engellemeye işarettir.
 • Bazen marangoz rüyâları, branşına göre yorum kazanırlar. Rüyada gemi marangozu görmek yolculu­ğa işarettir. Su değirmeni yapan marangozu görmek, düşmanlıklara işarettir.
 • Kapı, pencere yapan marangoz görmek, aileye, çocuk ve zevceye işaretle yorumlanır. Çiftlik ve çiftçi aletleri yapan marangozu görmek, çiftçiliğe işaretle tabir olunur.

  İnsanlara edep öğreten, eğitim ve öğretim ehli; insanların terbiyesi ile meşgul, bidatçıları sağlam delillerle susturan kimseye delalet eder.  Marangozun tabiri, yaptığı şeyle alakalı olduğundan, ayrıca o maddeye bakılmalıdır. Mesela kapı yapıyorsa, 'Kapı' maddesine bakılmalıdır.) (Ayrıca Bakınız; Mobilyacı.)

  Rüyasında bir marangoz gören kimsenin çok kazançlı bir işe girişeceğine işarettir.

  Rüyada marangoz görmek küçük bir işyerinde çalışmaya başlayacak, fakat zamanla başarı ve para elde edeceksiniz demektir.

  Sıradan bir iş yerinde çalışmaya başlayacak, fakat zamanla başarı ve para elde edeceksiniz.

  Hayırlı bir işten, geçinilebilecek derecede kazanç sağlanacağına işaret eder.

  Marangoz, halka bilgi ve terbiye öğreten bir erkek olarak tabir olunur. Halkın islerini düzeltmeğe çalışan, haklin idaresiyle uğrasan, bir insandır. Bir rivayete göre, mahalle okulu öğretmenidir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada marangoz görmek, hakli terbiye eden bir kimseye isarettir. Marangoz görmek, münafıkları men etmek vacip olan şeylerle onları susturmaya isarettir. Gemi marangozu, yolculuğa, su değirmeni marangozu, düşmanlıklara, kapı ve pencere marangozu, zevce ve çocuklara, çiftçilik aletleri yapan marangozu görmek de, çiftçilik yapmaya isarettir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com