Rüya M

Rüyada mağra görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 


Rüyada karanlık, rutubetli bir mağara görmek; mezara, sıkıntıya, bir mağaraya girip hemen çıkmak; içine düşülen kötü durumdan kurtulmaya, geniş bir mağaraya girdiğini görmek; düşmanlarınızı alt edip rahatlayacağınıza işarettir.Rüyada mağara görmek, insanın sığınabileceği kimseye işarettir. Bazı kere de, mağara görmek, işlerini, planlarını gizli tutmak isteyen kimse için işlerini gizlemesine veya gizleyeceğine işarettir.

 • İşi olmayan, boşta kalan bir kimse, rüyasında bir mağara görse, bu rüyası onun bir iş bulacağına, bir vazifeye veya bir işe gireceğine işaretle tabir olunur.
 • Rüyasında mağara gören bir kimse, hasta olsa, şi­fa bulacağına, iyileşeceğine, hapiste olan bir kimse bu rüyayı görse, hapisten kurtulacağına işaretle tabir edilir.
 • Bazı kere de, rüyada mağara görmek, "Ashab-ı Kehf’in” hayat hikâyesine benzeterek, uzun ömre, rüyayı görenin ömrünün uzunluğuna, uzun olacağına ve hayrının çokluğuna işaret olarak tabir olunur.
 • Rüyada mağara görmek, bazen de, Hz. Ebubekir (R.A.)’m Hz. Peygamber Aleyhisselamla beraber hicret yolculuğunda vaki olan meşhur kıssaya kıyas­lanarak dostlardan bir hayra erişip nasiplenmeye işaret olarak tabir olunur.
 • Rüyada mağara görmek, sıkıntılardan kurtulu­şa ermeye ve refaha kavuşmaya işaretle tabir olunur.

  İşsiz kimse için iş ve meslek edinmeye, iş ve niyetini gizlemeye, hasta ve hapis için kurtuluşa; Mağara uzun ömür ve bol hayırlara; insanın manen ve maddeten sığınacağı seyyie imama, üstada ve mürşide, baba ve ustaya, eş ve dosta; korku hali bulunanlar iççin emniyete, Mağara bazen gayret ve özene; bir iş yahut meselede yan çizmeye; dostlardan fayda ve nasibe, Mağaraya girmek bazen güç ve makam sahibi birine hile yapmaya delalet eder.

  İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca dayanabileceği ve esirgemesine sığınacağı büyüklere ve üstatlara, anneye ve sanat bakımından da ustasına işarettir. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise veya cezaevinde bulunuyorsa bunlardan kurtulmasına işarettir.

  İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca sırtını dayayabileceği büyüklere ve üstatlara yorumlanır. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa yorumlanır. Eğer rüyayı gören hasta tutukluysa bunlardan kurtulmasına yorumlanır.

  Kafanıza takılacak olan birtakım sorular aklınızı karıştıracak ve doğru karar almada zorlanacaksınız. İş hayatınız kötü durumda.

  Gizli, esrarlı olaylar ve gelişmelerdir.

  Ibn-i Şirin’e göre; bir mağaraya girdiğini gören, dünyadan göçer. Mağara karanlık ise, orada bulunması, mezara isarettir. Girdiği mağaradan hemen çıktığını gören, çok zor bir ise baslar, fakat sonunda kazançlı çıkar. Cabir'ül-Magribi'ye göre; mağaraya girmek hapse girmekle tabir olunur. Bir rivayete göre, gayet zor bir ise girmeğe delalet eder. Karanlık ve rutubetli bir mağaraya girip sonra çıktığını gören, şiddetli bir hastalığa tutulur, ama sonunda iyileşir. Bir şeyini mağarada unuttuğunu gören para cezası öder. Bir rivayete göre de, mağara görmek dünyada bir mesken edinmeğe isarettir. Abdulgani Nablusi'ye göre; rüyada mağara görmek, korkaklar için emniyet verici yerdir. Düşmanından kaçıp bir mağaraya sığındığını görmek, düşmanından kurtulacağına delalet eder. Rüyada mağara görmek, bir kadınla tabir olunur. Bir mağaraya girerek orada yatıp istirahat ettigini gören, bir kadınla evlenir. Veya öyle bir kadından fayda ve menfaat görür. Karanlık bir mağaraya girip korkarak hemen dışarıya çıktığını gören, kendi eliyle selametini terk eder. Bazıları mağara görmeyi, dostlarından yârdim görmek ve arkadaşlık ile tabir ederler. Dağda bir mağaraya girdiğini gören, büyük bir kimseye hile ile kötülük eder. Bir baksa rivayete göre de: Rüyada mağara görmek insanin, sığınacağı kimsesine isarettir. Bazen mağara görmek, islerini gizlemek arzusunda bulunan kimse için islerini gizlemesine isarettir. Mağara, boşsa kalmış adam için, vazife almağa ve sıkıntılardan kurtulmaya isarettir. Eger rüya sahibi hasta veya hapis ise, bunlardan hepsinden kurtulur. Bazen de mağara görmek "Ashaba-i Kehf" in meşhur kıssasına binaen rüya sahibinin ömrünün uzunluğuna ve hayrının çokluğuna isarettir. Rüyada görülen mağara, korku halinde bulunan kimse için emniyettir. Bundan dolayı düşmanından kaçtığını ve bir mağaraya girdiğini gören kimse; düşmanından emin olur. Mağara bir şeye gayret ve ihtimam göstermeye isarettir. Mağarayı görmek, bir sedyen sapmaya ve yan çizmeye de isarettir. Bazen de mağara Ebubekir Sıddık (R.A.)'in Hz. Peygamberle (S.A.V.) beraber vuku bulan maruf kıssaya kıyasen dostlardan bir nasibe erişmeye isarettir. Rüyada bir mağaraya girdiğini gören kimse, bir kimseye hile yapar. Rüyada mağara görmek, sıkıntıdan kurtulmaya ve refaha kavuşmaya isarettir.

  Bu rüyalar bilinmeyen, gizli, esrarlı olaylar olarak yorumlanır. Karanlık bir mağaraya giren bir insan, gizli bir şey duyacak bu yüzden sıkılacak hatta pişman olacaktır. Mağaraya uzaktan bakan bir insan öğrenmek istediği sırrı asla öğrenemeyecektir.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com