Rüya M

Rüyada mahzen görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Rüyada mahzen görmek, hamile olan anaya veya terbiyeci ve hamile bir kadına işaretle yorumlanır. Mahzen de kapalı kaldığını görmek, fakirliğe düşeceğinize işarettir. Mahzen, hastalıktan kurtu­luşa da işarettir.

 • Rüyada mahzen görmek, anaya işaretle yorumlanır. Bu işarete göre, rüyasında mahzenin yıkıldığını veya tamamen kapanmış olduğunu gören kimsenin, hasta anası varsa, yani anası hasta ise, bu rüyası onun (anasının) ölümüne, öleceğine işarettir şeklinde tabir olunur.
 • Rüyasında mahzendeki bulunan yemeğine çöp veya toprak dolmuş olduğunu görmek, tarla mahsulünün, ziraatla elde edilen mahsullerin fiatlarının düşeceğine ve zarar edeceğine, sermayenin azalaca­ğına işaretle tabir olunur.
 • Fakir bir kimse, rüyasında mahzenin hububat ve yiyeceklerle dolu olduğunu görse, bu rüyası o faki­rin hanımının hamile kalacağına ve ana olacağına, çocuğunu doğuracağına işaretle tabir olunur. Bu dolu mahzene ateş düştüğü görülse, o sene hububat ve yiyeceklerde kıtlık olacağına işarettir.

  Kişinin annesine yahut hamile kadına; Annesi sağ olan kimsenin rüyada mahzenin harap olduğunu görmesi anasının vefat etmesine, Mahzende bulunan gıda maddelerinin çürümesi kıtlık ve sıkıntıya, Yiyecek ve gıda dolu mahzen görmek herkes için bolluk ve ucuzluğa, evli erkek için eşinin hamile kalmasına, Mahzendeki gıda maddelerinin üzerine ateş düşmesi pahalılık ve kıtlığa, Mahzene düşmek hasta için vefata, gemi yolculuğu yapan kimse için suda boğulmaya, kara yolcuları için yolun kesilmesine; diğer durumda olanlar için şüpheli ve şaibeli evlere yahut yerlere girmeye delalet eder.

  Yer altında mahzen görmek, kefil olmaya ve ödemeye işarettir. Bir mahzeni yıkılmış veya tamamıyla kapanmış görmesi, o kimsenin, hasta bir annesi varsa vefatına işarettir.

  Yer altında mahzen görmek, birisine kefil olacağınıza ve borcu ödemeye yorumlanır. Bir mahzenin yıkılmış ya da tamamen kapanmış görülmesi, o kimsenin, eğer annesi hasta ise öleceğine yorumlanır.

  Kendinize olan güveninizi kaybedeceğiniz anlamına gelir. Başarılı olmak istiyorsanız, güçlü olmanız ve kendinize güvenmeniz gerekiyor.

  Yaklaşan sıkıntı, güçlüktür. Mahzen aydınlık ise sıkıntı kolay geçer.

  Rüyada mahzen görmek, hamile olan anaya isarettir. Bundan dolayı rüyada mahzenin yıkıldığını veya tamamen kapanmış olduğunu gören kimsenin hasta anası varsa ölür. Veya ö kimsenin yanında hamile bir kadın varsa doğar. Ancak rüyada o hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek bir durum da görülmüş ise, o halde mahzenin kapatılması o kadının ölmesiyle defnedileceğine isarettir. Eger hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek başka bir hal görmemiş ve rüya sahibinin uyanıkken o mahzende yiyecek ve tahılı varsa, onları satacağına isarettir. Rüyada mahzendeki yemeğine çöp veya toprak olduğunu görse hububat ve yiyeceklerin fiyatı düşer. Bu sebeple de onun mal ve sermayesi gider. Mahzenin yiyecek ve hububatla dolu olduğunu gören kimse fakir ise, hanimi hamile kalır. Mahzendeki yiyecek ve hububata ateş düştüğü görülse, hububat gibi şeylerde kitlik olur. Veya çekirge gibi zararlı şeylerin çıkacağından korkulur. Bir kimse mahzende bulunan malların hurma vay gibi şeyler olduğunu görse, mahzende bulunan hububat ve yiyeceğin fiyatı hurma ve sekerin fiyatı gibi yüksek olur. Bilmediği bir mahzen veya çukura düştüğünü gören kimse hasta ise, ölür. Gemide ise, boğulur. Yolculukta ise, yolu kesilir. Düşmanlık halinde ise, hapsedilir. Eger anlatılan hallerden birisi yoksa içine girilmesi mekruh olan bir hamama veya zina yapan bir kadının evine girer.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com