Rüya M

Rüyada makas görmek

Kullanıcı Oyu:  / 5
En KötüEn İyi 
Rüya M 5.0 out of 5 based on 5 reviews.

Rüyada makas görmek, çok değişik şekillerde tabir edilir. Rüyada kendisine bir makas verildiğini veya elinde bir makas olduğunu gören kimsenin bu rüyası, onun (rüyayı gören kimsenin) sa­hip olduğu şeylerin (nimetlerin) hepsinin iki kat arta­cağına işarettir şeklinde tabir edilir.

 • Rüyada elinde bir makas olduğunu gören kimsenin, bir çocuğu olsa, bu rüyası onun bir çocuğu daha olacağına işaretle tabir olunur. Bu rüyayı gören kimsenin, bir bineği olsa, bir bineği daha olacağına işarettir. Bu rüyayı gören kimse, bekâr ise, bu rüyası, onun evleneceğine işaretle yorumlanır.
 • Rüyada kendisine gökten bir makas indiğini görse, bu rüyası, onun ölümüne işaret ile bu rüyayı gören kimsenin öleceğine işaret olarak yorumlanır.
 • Rüyada görülen makas, mal taksim eden, mal bölüştüren bir kimseye işaret olarak tabir de olunmuştur. Rüyada elinde makas, saç kestiği veya yün kırptığını gören kimse, çok mal yığar veya biriktirir, servet sahibi zengin olur veya olacağına işaretle tabir olunur, şeklinde yorumlanmıştır.
 • Rüyada makasla bir şey kestiğini gören bir işçi, işçilik yaparak, işçiliği ile işçiliğine karşılık mal- mülk alır veya alacağına işaretle tabir olunur. Bazı yorumcular, rüyada görülen makas, insanların arasını düzelten, aralan bozulmuş insanların arasını bularak Islah eden, düzelten bir kimseye işarettir, demişlerdir.
 • Hakla batılın arasını ayıran kimseye, çocuk ve hizmetlilere, insanların arasını bulan kimseye, Elinde bir makas bulunduğunu görmek, bir çocuğu daha olmasına, ana bir erkek kardeşe, bekâr için evlenmeye, binitinin (hayvan, otomobil vb.) çoğalmasına, Gökten makas indiğini görmek ömrün sona ermesine, İnsanların makasla sakallarını yahut elbiselerini kestiğini görmek onların gıybetini yapmaya ya da her mevzuda görüş birliği içinde olan iki ortağa, Makasla saç yahut yün kırkmak mal yığmaya, Makasla bir şey kesmek bir işten ücret almaya delalet eder.

  Elinde makas gören adamın erkek ve kız kardeşleri çoğalır; bekâr ise izdivaç eder. Üzerine makas indiğini gören kimsenin ömrü tükenir. Makasla bir şey veya saç kesiyor görmesi iş hayatında iyi bir fırsatın çıkacağına işarettir.

  Eline makas almak güçlenmek demektir. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuk sahibi olur. Makas görmek bazen ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas görmek başarı demektir. Rüyada makası kullanarak saç kesmek bir yolculuğa çıkmak demektir. Elinde makas gören adamın erkek veya kız kardeşi olur. Adam bekâr ise evlenecek demektir. Makasla bir şey kestiğini görmek iş yaşamınızda iyi bir fırsatın çıkacağına yorumlanır.

  Makas, eşler veya sevgililer arasında kavga ve kıskançlığa işaret eder.

  Zekâ, güç, başarıdır.

  Rüyada kendisine bir makas verildiğini veya bunu bulduğunu veya satın aldığını gören, bir erkek çocuk sahibi olur. Evindeki bütün canlı varlıkları ikişer ikişer olur. Rüyasinda makasla bir şey kestiğini gören, murada erer. Makasla yün, kil kırptığını gören, şiir veya sözleriyle para kazanır. Basının saçını veya tırnağını veya elbisesini makasla kestiğini görmek hayra yorumlanmaz. Kir mani’ye göre; rüyasinda kendisine bir makas verildiğini gören, her nesi varsa onun bir misli ziyade olur. Makasının kırıldığını veya kirik bir makas görmek, elindeki malinin gitmesine isarettir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; makas, bölen bir kimse ile bir rivayete göre halk arasında iyi tanınan bir kimse ile tabir olunur. Elinde bir makas olup onun bir şey kesmediğini gören, hâkim huzuruna çıkar. Bazı yorumculara göre; rüyada makas görmek, halkı birbirlerine düşürüp aralarını ayıran bir kimse ile yorumlanır. Cafer-i Sadık’a göre; rüyada makas görmek üç şekilde tabir olunur. Taksim eden bir kimse, uygun bir dost, halkın arasını bozan kimse. Bir başka rivayete göre de: Rüyada makas görmek, hak ile batilin arasını ayıran bir amire isarettir. Makas görmek, çocuğun çokluğuna da isarettir. Rüyada elinde bir makas olduğunu gören kimsenin, bir çocuğu varsa, bir çocuğu daha olur. Erkek ve kız kardeşleri de çoğalır. Eger bir bineği varsa, bir tanesine daha malik olur. Ancak bu rüyayı gören bekârsa evlenir. Bir kimse rüyada gökten bir makas indiğini görse, o kimsenin ömrü nihayete erer. Bir kimse rüyada birtakım insanların makasla sakallarını veya elbiselerini kestigini görse, o kimse o insanların gıybetini yapar veya onlara hıyanet eder. Bazı tabirciler ittifak halinde bulunan iki ortağa isarettir, dediler. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada elinde makas bulunduğunu görse, o kimsenin ana bir erkek kardeşi dünyaya gelir. Eliyle bir makasla saç veya yün kırktığını gören kimse, çokça mal yığar. Makas mal taksim eden bir kimsedir. Makasla bir şey kesen kimse isçiliği karşılığında bir şey alır. Rüyada elinde bir makas bulunduğunu gören kimse, bir düşmanlıktan dolayı hâkime ihtiyaç duyar. Bazı tabirciler de makas insanların arasını islah eden bir kimsedir, dediler.

  Rüyasında eline makas alan kişi güçlenir. Küçük bir makas zekâya işarettir, yani insan zekâsı sayesinde her şeye çare bulur. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuğu olur. Bazen bu ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas başarıdır. Rüyada makasla saç kesmek bir yolculuktur.

  Rüyasında eline makas alan kişi güçlenir. Küçük bir makas zekâya işarettir, yani insan zekâsı sayesinde her şeye çare bulur. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuğu olur. Bazen bu ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas başarıdır.

   

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com