Rüya M

Rüyada manda görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Rüyada manda görmek, bazı kere sığır görmek, gibi tabir olunur. Rüyada manda görmek, kuvvetli ve güçlü olmaya işarettir. Rüyayı gören kimsenin çok güçlü ve kuvvetli olacağına işaret ederken, seyahat ve yolculuk yapacağına da işaret vardır, şek­linde tabir edilir.

 • Rüyada görülen manda, ziraat işlerinde kulla­nılan manda olursa, yani ziraat işlerinde çalışan, çift, tarla sürülen mandayı görmek rüyada, iyi değildir. Bu manda rüyası, fakirliğe ve yoksulluğa işarettir.
 • Rüyada birçok mandası olduğunu gören kimse, bir topluluğa başkan veya müdür gibi idareci olur veya olacağına işaretle tabir olunur.

  Gözü pek, heybetli ve tahammüllü bidat reisine, hırslı ve saldırgan kimseye, Kadının manda boynuzu gibi boynuzları olduğunu görmesi, eğer ehil ise velayete yahut melik ve yönetici yakınları ile evlenmesine; ehil değilse, velisinin yönetici olmasına, Çiftçinin ziraatta kullandığı manda ihtiyaç ve yoksulluğa delalet eder. (Manda sığır cinsinden olduğundan, ayrıca Bakınız; Sığır.)

  Başınız sıkıştığında yardım isteyebileceğiniz güçlü ve cesur dostlara sahipsiniz demektir.

  Başınız sıkıştığında yardım isteyebileceğiniz güçlü ve cesur dostlara sahipsiniz demektir.

  İşini bilen, mert, ağırbaşlı, cesur, dürüst, güvenilir, çalışkan, önemli bir insan demektir.

  Kir mani’ye göre; rüyasinda birçok mandalara sahip olduğunu gören, cesaret sahibi ve kuvvetli bir topluma bas olur. Eger böyle bir durumda değilse, bu rüya yine de çok hayırlıdır. Bazı yorumculara göre, rüyada manda görmek sığır görmek gibi tabir olunur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada manda görmek, takatinin fevkinde halkın eziyetine tahammül eden ve hiç bir kimseden korkusu olmayan heybetli ve secaati bir kimse ile tabir edilir. Bir kadın rüyasinda manda boynuzu gibi boynuzu olduğunu görse, amir olur. Manda, heybetli, hileli söz söyleyen, kara ve denizde çok yolculuk yapan, haris ve düşmana saldıran bir kimsedir. Bazen de manda, kendisinde hayir ve menfaat olmakla beraber zahmet çekmeye, çalışmaya ve darlığa isarettir. Görülen manda ziraatta çalıştırılıyorsa, fakirlik ve ihtiyaca isarettir. Birçok mandalara sahip olduğunu gören kimse, vali tayin edilir. Mandaya binmek veya onunla bir is yapmak için uğraşmak öküzde görülen tabir gibidir. Dişi mandalar bütün hallerde sığır gibi tabir edilir.

  Rüyada manda görmek; iyi haberler alacağınıza, mandanın size doğru geldiğini görmek; uzaktan bir yakınınızın geleceğine ve güçlü bir insandan yardım göreceğinize, mandanın boynuzları ile size vurduğunu görmek; ölüm tehlikesine, manda eti yemek; kazanca işarettir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com