Rüya N

Rüyada nebi peygamber görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

NEBİ (PEYGAMBER): Rüyada Nebi (peygamber) (S.A.V.) görmek, hayra ve iyiliğe ve hayırla müjdeleneceğinize işaretle tabir olunur. Nebi, Peygamber (A.S.) demektir; Peygambere arapçada Nebi, Resul de­nir. Türkçemizde “elçi” demektir. Farisçede Peygam­ber denir. Farisî bir kelime olan peygamber kelimesi Türkçemizde daha çok kullanılmaktadır.

  • Rüyasında bir kimse, Allah’ın peygamberlerin­den (Nebî'lerinden) birini sevinçli ve güler yüzlü, neşeli bir durumda görse, rüyayı gören kimsenin bu rüyası onun (rüyayı görenin) zafere ereceğine ve haya­tında başarılara koşacağına işaret ile din ve dünya iş­lerinde iyiliklerle karşılaşacağına işaretle tabir edilir.
  • Bir kimse rüyasında bir Nebiyi (peygamberi) ih­tiyar (yaşlı) olarak görse, bu rüyası, kendisinin rahat ve korkusuz (emniyet içinde) bir hayat yaşayacağına işaret olarak tabir olunur.
  • Rüyasında Nebiye (S.A.V.) bir şey veya bir şey­ler verdiğini görse, bu onun (rüyayı gören kimsenin) bolluğa, berekete, mutluluğa veya hasta ise, şifaya kavuşacağına işaretle tabir olunur.
  • Rüyasında bir Nebi’yi (A.S.) hiddetli, güler yüz­lü değil hiddetli bir halde görse, bu rüyası, onun za­rar göreceğine veya günah işleyeceğine veya hasta olacağına işaret olmakla beraber sonunda yine se­vince döneceğine, sevinçli bir haber alacağına işarettir, şeklinde tabir olunur.
  • Bir kimse, rüyasında Nebi (Aleyhisselamı) dar­gın görse, bu rüyası, rüyayı gören kimsenin üzüntü, keder ve sıkıntıya düşeceğine işaretle tabir olunur.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com