Rüya N

Rüyada nohut görmek

Kullanıcı Oyu:  / 3
En KötüEn İyi 
Rüya N 2.3 out of 5 based on 3 reviews.

NOHUT: Rüyada nohut görmek, kedere yorulur. Rüyasında kuru nohut gören kimse, kedere ve sıkın­tıya, kafa yorgunluğuna düşer, şeklinde tabir olunur. Rüyada nohut görmek, bazı kere de, zorluk, çetinlik, zorla ele geçen mal ve zorlukla, zahmetle kazanılan rızka ve paraya işaretle tabir olunur.

  • Bazı yorumculara göre, rüyada taze nohut gör­mek, keder ve üzüntüye veya hastalığa işarettir. Kuru nohut görmek ise, helal mal ve helal rızık ile tabir olunur.
  • Rüyasında sıcak nohut (leblebi vesaire gibi) yedi­ğini gören kimse, vakitsiz bir zamanda kansını öpe­rek orucunu bozacağına işaretle tabir olunur.

Bu yorumla ilgili İbni Sîrîn’in bir tabiri vardır. Şöyle ki:

Bir adam İbni Sîrî’in yanına gelerek gördüğü rüyasının yorumlanmasını ister: "Efendim, rüyamda kavrulmuş sıcak nohut yediğimi gördüm.” der. İbni Sîrîn: "Oruçlu iken, oruçlu olduğun halde, ramazan günün­de hanımını öptün mü?" diye sormuştur. Rüyayı gören adam: "Evet” cevabını vermiştir. İbn-i Şîrîn rüya sahi­bine : “İşte gördüğün rüyanın tabiri ve yorumu budur” demiştir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com