Rüya S ve Ş

Rüyada saman görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

SAMAN: Rüyada saman görmek, hangi çeşidi olursa olsun, bütün samanlar hayra ve iyiye işaret olarak tabir olunur. Rüyasında bir kimse, evine saman doldurduğu­nu görse, o kimsenin bu rüyası onun çok mala sahip olacağına, zengin olacağına, ucuzluk ve bolluk içinde yüzeceğine işaretle tabir olunur.

  • Rüyasında saman gören kimse, şu nimetlerden birine veya bir kaçma ve yahut da hepsine nail olabi­lir: Mala, hayra, nimetlere, bereketlere, dilek ve muradına kavuşacağına, zafer ve başarıya, rızıklara ve bol­luğa mazhar olacağına işaretle tabir olunur.
  • Rüya ilminin üstatlarından olan rüya tabiri bi­limcisi İbn-i Şîrîn dostlarıyla birlikte gündüz leyin yolda giderken yol kenarında gördüğü saman yığınlarına tepecik halinde bulunduğunu da görmüş ve dostlarına

"Şu samanları rüyamda görmüş olsaydım” demiş olduğunu Nablüsî nakletmektedir. Bu işaretlerden olacak ki, bazı yorumcular, rüyasında saman gören bahtiyar kimse, paralarını koymak için hemen kasa­lar hazırlansın demişlerdir.

  • Bazı yorumcular, rüyada saman görmek, zah­met ve meşakkatle, zorlukla elde edilecek mala, zor­lukla kazanılacak paraya işaretle tabir edilir. Çünkü saman, ekinlerin, sapların toplanması, dövülmesi gi­bi, zahmet ve meşakkat safhaları işlemi vardır. Sa­man bu işlemlerden sonra elde edilir, demişlerdir.

Bu açıklamalarımızdan da anlıyoruz ki, rüyada saman görmek, iyi ve hayırdır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com