Rüya Y

Rüyada yahudi görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

YAHUDİ: Rüyada Yahudi görmek; "insanların iman edenlere düşmanlık bakı­mından en şiddetlisi, and olsunki, Yahudi­lerle Allah'a eş koşanları bulacaksın."(Ma- ide, 82) mealindeki ayet işaretince, bir düşmandır.

 

   Rüyada Yahudi görmek, düşmana işaret ile tabir olunur.

 

  • Rüyada ihtiyar bir Yahudi görmek, hastalığa yakalanacağınıza veya bir düşmanla karşılaşacağını­za işaretle tabir olunur.

    Düşmana, sihir ve hıyanet yapan, borcunu uzatan ve bahanelerle bunu ödemeyen, hilekâr kimseye, Yahudi ile dünyalık muamele yaptığını ve sohbet ettiğini görmek hakkı inkâr etmeye, Müslümanlığının sözden ibaret kalmasına, Yahudi kadın görmek, vaade edildiği halde bir türlü gerçekleşmeyen dünyalığa, Yahudi olduğunu görmek günah işlemekte cesur davranmaya, başkasının üzerindeki hakkını inkâr etmeye delalet eder.

    Rüyada Yahudi ile konuşurken görmesi, o kimsenin dini görevlerini yerine getirmediğine, dinden çıkacağına yorumlanır.

    Rüyasında Yahudi olduğunu gören sapıklığa yönelip Yahudileri sever ve onların inanışlarını tasdik ile dininden uzaklaşır. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyasında Yahudi olduğunu gören farzlarını terk ve ihmal ederek dünyada bundan dolayı ceza görür. Arkasında beyaz elbiseler bulundugu halde kendisine "Ey Yahudi!", diye hitapla seslenildiğini ve bundan üzüntü duyduğunu gören sıkıntıda olup, feraha çıkmasını bekler. Bir Yahudi topluluğunu gören Cenaba-i Hakk'a tövbe eder. Bir veya bir kaç Yahudi görmek hidayete delalet eder. Yahudiliğe girdiğini gören yakın bir akrabasından miras yer. Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen Yahudi gerek genç ve gerekse yaslı olsun, bir düşmandır. Rüyada bir Yahudi ile muamele veya sohbet ettigini gören kimse, hakki inkâr eden ve hakkı yerine getirmekte lafla vakit geçiren bir kimseyi görür. Rüyada görülen Yahudi, sihir ve hıyanet sahibi ve borcunu uzatan ve bahane ederek ödemeyen bir kimsedir. Yahudi müneccim ve hilekâr bir adamdır. Yahudi kadın, bol vaade olunan ve meydana gelmeyen dünyalıktır. Bir kimse kendisinin Yahudi olduğunu görse, o kimsenin günah işlemeye cesaret göstermesine işarettir. Bazı tabirciler, rüyada Yahudi gören kimse, amcasına varis olur, dediler. Rüyada kendisine Yahudi diye çağrıldığını ve kendisi ise bunu çirkin gördüğünü görse, üzüntü ve kederden kurtulur, Allah (C.C.)'in rahmetine nail olur. Rüyada görülen yaşlı Yahudi, kişinin helak olmasının arzu eden bir Bazı tabirciler, Yahudi'yi görmek, hidayete ve halkı irşat etmeye işarettir, dediler. Rüyada görülen Yahudi, dost suretinde görünen düşmandır. Bazen de Yahudi görmek, kasap tayfasından zahmet ve meşakkat görmeye isarettir. Bir kimse rüyada kendisinin Yahudi olduğunu görse ve kendisinin de bir davası var ise, o kimsenin üzerinde olan hakki inkâr etmesine işarettir. Bazı tabirciler bu rüya, Yahudi ile muamele yapmaya isarettir, dediler. Eğer rüyada Yahudi gören kimse borçlu ise, o kimsenin üzerinde olan bir hakkı inkâr etmesine ve hak sahibine zulüm etmesine de işarettir.

     

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com