Rüya Y

Rüyada yağ görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

YAĞ: Rüyada yağ görmek; âlim kim­seye, faziletli ilim adamına ve insanlara yardım eden kimseye delâlet eder.

 

  Rüyada yağ görmek, çok çeşitli şekilde tabir olunur.

 • Rüyada yağ görmek, bazen iyi ve güzel söz sa­hibine işaret ile bazen helal mal ve rızık ile bazen miras yoluyla ele gelen mal ile bazen de keder ve sı­kıntı ile tabir olunur.
 • Rüyasında tereyağı görmek, doğruluk üzere şa­hitlik yapacağınıza işaret ile düşmanlarınıza galip (üstün) geleceğinize ve zahmetsiz elinize helal mal (para) geleceğine işaretle tabir olunur.
 • Rüyanızda zeytinyağı yediğinizi görmek, elinize helal mal ve rızık geleceğine işaretle tabir olunur.
 • Rüyada zeytinyağı sürünmek, keder ve sıkıntı­ya düşeceğinize işaretle tabir olunur.
 • Rüyada bıyığını ve göğsünü yağladığını gör­mek, yalancı şahitliğe ve yalan yere yemin edeceği­nize işaretle tabir olunur.
 • Rüyada hayvan (et) yağı yemek, uzun ömre ve devamlı rızıklanmaya, yani zenginliğe işarettir şeklinde tabir olunur.
 • Rüyada zeytinyağı görmek, helal mal sahibi ol­maya, sağlıklı ve şifa bulmaya işaretle tabir olunur.
 • Rüyada görülen susam yağı, faydalanmak ve menfaat elde etmeğe işaretle tabir olunur.
 • Rüyada badem yağı görmek, rahat bir hayat, mal sahibi olmak ve şifaya ermek, iyi ve sağlıklı ol­maya işarettir, şeklinde tabir olunur.
 • Rüyada yenen hayvan yağı görmek, rızık elde etmek ve iyi bir hayat standardı, iyi bir geçim ile refah içinde bir yaşam ile tabir olunur.
 • Yenmeyen hayvan yağı ise, haram bir malın elinize geçeceğine işaretle tabir olunur.
 • Rüyada otlardan çıkarılan yağlardan bir yağ (nebati yağ)görmek, mal sahibi olacağınıza, bol ni­mete kavuşacağınıza veya miras yoluyla zengin ola­cağınıza işarettir, şeklinde tabir olunur.

  İnsanı mutlu eden şeylere, hayata anlam veren değerlere, Yemekteki fazlalık ya da eksiklik niyet ve işteki eksiklik ya da taşkınlığa, İçyağının azı lezzet ve afiyete, fazlası katı kalpliliğe ve cimriliğe, Kuyrukyağı sadık ve munis eşe, insana gönülden bağlı akraba ve doklara, Bitkisel yağ misafire ya da hastalığa, Kuyruk ve içyağı nimet, ucuzluk, bereket, işlerin yolunda gitmesine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Yağını Çıkarmak, Zeytinyağı.)

  Rüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza işarettir.

  Rüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza yorumlanır Hem kendi hem başka insanların yaşamlarını kontrol altına almış bir insana yorumlanır. Bol miktarda sıvı yağ, mutluluğun haberidir.

  Hem kendi, hem de başka insanların hayatını kontrol altına almışsınız. Bol miktarda sıvı yağ görmek, mutluluğun işaretidir.

  Renkleri güzel, temiz yağlar bolluk ve berekettir. Tortulu yağlar ise sağlık sorununa işaret eder.

  Yağ, mal ve nimetle, bir rivayete göre, mirasla yorumlanır. Ağır yağlar ilim ve hikmetle tabir olunur, Ibni Şirin’e göre; vücudunu her hangi bir yağla yağlanmış görmek, hastalık ile tabir olunur, israf etmeksizin basını yağladığını görmek sağlık ile tabir olunur. Cabir'ül-Mağribî’ye göre; yağ yemek ve onlarla yağlanmak ziynet ve sağlığa delalet eder. Rüyada bıyığını ve göğsünü yağladığını gören, yalan yere yemin eder. İsmail El-Esas’a göre, yağların hepsi, zeytinyağı hariç, hüzne işarettir. Zeytinyağı yemek mala delildir. Susam yağı görmek hayir ve menfaate, badem yağı görmek, çetin bir erkekten gelecek mala, bir rivayete göre, iyilik ve rahata delalet eder. Cafer'i Sadık’a göre; güzel kokulu yağlar altı şekilde tabir olunur: Güzel es, övgü, güzellik, menfaat, iyi söz ve güzel huy. Hangi cinsten olursa olsun; kokusu fena ve bozuk yağlar üç şekilde tabir olunur: Ahlaksiz es, kötü adam, çirkin söz. Bir baska rivayete görede: Rüyada yağ görmek, mal, nimet, güzel bir hanim ve iyi bir söze işarettir. Kokusu bozuk ve kötü yağ görmek, ahlaksiz bir hanıma, fasih bir adama ve çirkin bir söze işarettir.

  Hem kendinizin, hem de başkalarının hayatını kontrol altına almak demektir. Mutluluk olarak da yorumlanır.

   

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com