Rüya Y

Rüyada yakut görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

YAKUT: Rüyada yakut taşı görmek, aile hayatın­da (evlilikte)mutlu ve başarılı olacağınıza işaretle yo­rumlanır.

Ferahlık ve sevince, mala, ilme, ticarete, Yakut taşlı yüzük takmak çocuğu olmayan için kız evladına, bekâr için mütedeyyin bir kadınla evlenmeye delalet eder.

 

Rüyada yakut görmek ferahlık, mutluluk, sağlık ve güzel yaşama yorumlanır. Kendisine yakut bir yüzük alması evlat sahibi olmasına yorumlanır.

 

Rüyada yakut taşı görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.

 

Rüyada kıymetli bir yakut tası görmek, güzel bir hayata, iyi yasamaya ve mutluluğa isarettir. Yakut taslı bir yüzük taktiğini görmek, arkadaştan arasında Ünlü bir kimse olmasına; yakut gerdanlık takmak, is hayatında dürüstlükle tanınmasına; yakut bilezik takmak islerinde basarîli bir kimse olmasına delalet eder. Bu rüya bir kadın tarafından görülmüş ise, kendisinin mutlu bir evlilik yapacağına; evli ise, memleket için çok hayırlı olacak çocukları dünyaya geleceğine, bekârsa mutlu bir evlilik yapacağına delalet eder. Kir mani’ye göre; yakut, kalbi çok kati olan bir dosta da işaret olabilir. Yakutla süslü bir tas olduğunu görmek, kendisine bir kadın tarafından iyilik geleceğine isarettir. Yakut görmek, hasta bir kimse için şifaya, borçlu için ise borcunu ödemeye delalet eder. İki çeşit yakut vardır: Kırmızı ve sâri, her ikisi de ayni şekilde yorumlanır. Rüyasinda birinin bir yakut çalarak kendisine verdiğini gören, bir kadın veya hizmetçi ile haram münasebette bulunur. Büyük yakut taşı görmek, mekruh ve haram maldır. Eline bir yakut geçileni gören, muradına erer. Cabir'ül Mağribî’ye göre; rüyada yakut bir tas görmek haram mal ile tabir olunur. Cafer-i Sadık’a göre; yakut beş şekilde tabir olunur: Mal, ilim, evlat, akraba, hizmetçi. Delik veya çatlak bir yakut tas gören dul bir kadınla, rüya gören kadınsa, boşanmış bir erkek ile evlenir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyada yakut görmek, her ne şekilde olursa olsun, ferah ve sevinçle tabir olunur. Bir yakut tası satın aldığını gören, mutlu olur. Bir baska rivayete görede: Rüyada yakut görmek ferahlık ve oynamaya isarettir. Bir şahsin rüyada yakut yüzük takması, o şahsin nail olacağı bezeğe, isimce şöhrete isarettir. Çocuk bekleyen bir kimse, rüyada yakut yüzük takdimini görse, bir kız çocuğu olur. Eger evlenmek istiyorsa; mütedeyyine güzel bir kadınla evlenir. Rüyada bir yakut taşı bulan kimsenin eline mal geçer. Âlim için yakut ilim; vali için, vilayet ve tüccar için de ticarettir. Bazı tabirciler, yakut, kalbi kati dosttur, dediler. Bir kimse rüyada kendisinin yakut ve mercandan bir tacı olduğunu görse. O kimsenin bir kadın tarafından meydana gelecek izzet ve kuvvetine veyahut güzel ve müstesna bir kadından nail olacağı mülke isarettir. Bir kimse rüyada evinde kırmızı yakuttan bir yüzük bulunduğunu görse, güzel ve kalbi kati bir kadının onu sevdiğine isarettir. Rüyada elinde yakuta benzer bir tas olduğunu ve o taşın yakut olmadığım gören kimse şerefli olmadığı halde şereflilik iddiasında bulunmasına isarettir.

 

Zenginlik ve mutluluk simgesidir.

 

Rüyada yakut görmek; evlenmeye, zengin olmaya, yakutu gören hamile kadın ise; erkek çocuk sahibi olacağına, parmağında yakut yüzük görmek; dikkat olmak gerektiğine işarettir.

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com