Rüya Z

Rüyada zeytin görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

 

 

ZEYTİN: Rüyada zeytin görmek, duruma göre de­ğişik şekilde yorumlanır. Zeytin görmek, bazen bere­ket, rızık olarak, bazen şifaya, iyiliğe işaret olarak, ba­zen de keder ve üzüntüye işaret olarak tabir edilir.

 

  • • Rüyada zeytin ağacı görmek, mala veya ailesi, çocukları için iyi bir adam, faydalı ve saygı değer bir aile reisi olan bir adama işaretle iyi bir kader, (alırı ya­zısı) tecelli edecek güzel şeylere yorulur
  • Rüyada san ve taneli zeytin görmek, dinde ke­der ve üzüntüye işaret veya hastalık ve rahatsızlık ile tabir olunur.
  • Rüyasında zeytin sıktığını görmek, zenginliğe ve para kazanmaya* veya hapislikten kurtulacağına (hapisten çıkacağına) veya darlık ve sıkıntıdan kurtula­cağına işaretle tabir olunur.
  • Rüyasında zeytin yediğini görmek, helal mala kavuşmak, rızkının artacağına veya önemli bir şeye yemin edeceğine işaretle tabir olunur.
  • Rüyada yeşil zeytin görmek, sıkıntı ve üzüntü ile (yani biraz zahmetle) ele geçecek mal ve paraya işa­retle tabir olunur.
  • Rüyada zeytinyağı görmek, mala işaret, ticaret­te kar etmek, bol kazanç elde etmek, kederden, sıkın­tılardan kurtuluşa işaretle tabir olunur.

 

ZEYTİN: Rüyada zeytin ağacı gör­mek; ilim ve berekete, ve akrabalarında hayır ve menfaat bulmaya delâlet eder.

Mal ve eşyaya, kolay elde edilen rızka, mutluluk içinde bol geçime; günahkâr için iman nuruna, hidayete, ilme ve irfana, çocuklar için zekâya; Ham zeytin üzüntü, şiddet ve borca, Sarı renkli zeytin dinde üzüntü ve kedere; Zeytin ağacı eş ve çocukları için mübarek ve hayırlı kimseye, şerefli bir kadına, ileride yönetici olacak çocuğa ya da yüksek mevkice delalet eder.

 

Rüyada zeytin para kazanmak demektir. Siyah zeytin, bundan sonra rahat ve huzur içinde yaşamak demektir. Yeşil zeytin zengin olmak ve gayrimenkul almak demektir. Zeytin ağacı kısmet demektir.

Çok mutlu olacağınız anlamına gelir. İş hayatında büyük başarılara imza atacak, hoş sürprizlerle karşılaşacaksınız.

 

Yeşil zeytin mal, mülk, kısmettir. Zeytin rüyaları çok hayırlıdır ve bolluğu işaret eder.

 

Rüyada zeytin görmek, birçok şekilde tabir olunur; sâri zeytin kedere, yeşil zeytin mal ve kaybolan mala, siyah zeytin ölüme ve mateme. Rüyasinda zeytin yediğini görmek, iyi kimseler için mala, kötüler için ise kedere delalet eder. Bir yerde yığılı ve küme halinde zeytin görmek ibadete delalet eder. Abdulgani Nablusi'ye göre; ekmekle zeytin yediğini gören bir menfaate erişir. Sâri zeytin yediğini görenin eline mal geçer ve hemen harcar. Siyah zeytin fesat, hüzün ve kederdir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen zeytin, mal ve eşyadır. Zeytin ağacı aile ve çocukları için mübarek bir adamdır. Bazı tabirciler, zeytin ağacı, şerefli bir kadın yahut ileride amir olacak bir çocuktur, ya da yüksek bir mevkidir, dediler. Sâri zeytin, dinde üzüntü ve kederdir. Zeytin ağacı mal, eşya ve şerefli bir kadındır. Bir kimsenin rüyada zeytine sahip olması yahut onu yemesi hayir ve berekettir. Zeytin, kolay elde edilen rızka sevinçle beraber bol geçime isarettir. Rüyada zeytin temizlediğini yahut sıktığını gören kimse çetinlik ve meşakkate düşer. Zeytin, hastalar hakkında onların kuvvetlerine isarettir, Zeytin, günahkâr kimse için iman nuruna, hidayete, ilme ve Kur'an okumaya, kemiklerinde kirik ve çıkık olan kimse için kemiğinin iyileşmesine küçük için zekâya, fakir için mala isarettir. Ancak insanin, yetişmemiş yeşil zeytin yemesi müstesnadır. O; üzüntü, keder, şiddet ve edeceği borca isarettir.

 

Rüyada zeytin hayırlı bir gelirdir. Siyah zeytin, insanın rahat yaşamasını sağlayacak kadar bir gelire işaret eder. Yeşil zeytin insanın mal, mülk sahibi olacağını belirtir. Üstü zeytin dolu bir ağaç çok büyük bir kısmettir.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com