Rüya Z

Rüyada Zebur u görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

ZEBUR: Rüyada Davut peygambere gelen dört büyük semavî kitaptan biri olan zebür’u görmek, ge­nellikle hayra ve iyiliğe yorulur.

  • Rüyasında Zebur’u okuduğunu gören kimse, hayırlı ve güzel bir iş göreceğine işaretle tabir olunur.
  • Davudi Aleyhisselama indirilen Zebur'u görmek Allah korkusuna, zikir ve din" musikiye düşkün olmaya, garip haberler işitmeye, okuma zevkine ve hitabet sanatına vakıf olmaya delalet eder.

Rüyada Zebur görmek, genellikle hayra yorumlanır. Zebur okudugunu gören, güzel ve hayırlı bir is görür. Abdulgani Nablusi'ye göre, Davut aleyhisselamin Zebur'unu rüyada görmek, yalvarıp ağlamağa, tövbeye, ibadete, eğlenceden zevk duymaya, eğri bürgü ve garip haberler duymaya, okuyup konuşmaktan hisse almaya delalet eder. Salimi'ye göre; dört mukaddes kitaptan biri olan Zebur'u görmek, Allah'in (C.C) emirlerine her zaman boyun eğerek yerine getirdiğinize, bu yüzden daima gerek Allah nazarında gerek halkın gözünde iyi bir insan olarak tanınıp kabul edildiğinize isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada Davut (A.S.)'a nazil olan Zebur'u görmek, ölü üzerine ağlamaya, tövbe ve Allah korkusuna, ibadete, kalpleri birleştirmeye, doğru olmayan garip haberleri işitmeye ve okumaya işarettir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com