Rüyada Arabi (HİCRİ) Aylar Görmek

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

Görülen rüyaları yorumlarken rüyanın görüldüğü zamanda çok önem taşır.Bunun için rüyanın görüldğü günün gecenin hangi vaktinde olduğu veya ayın hangi ay olduğu önemle nazarı dikkate alınması gerekmektedir.

Bu bir kaç kelimeyle belirttiğimiz bilgiden sonra arabi ve hicri ayların veya islami ayların kendilerine görülen rüyalara nasıl yorun kazandırdıklarını görelim.Bilindiği üzere islami veya hicri arabi aylarınsayısı 12 aydır.Bunlar;

1- Muharrem

2-Safer

3-Rebiül'evvel

4-Rebiül'ahir

5-Cemaziyel'evvel 

6-Cemaziyel'ahir

7-Recep

8-Şaban

9-Ramazan

10-Şevval

11-Zil'kade

12-Zil'hicce

1-MUHARREM: Rüya bu ayda görülürse o rüya görüldüğü gibi çıkar.Muharrem ayında görülen rüyada hata ve karışıklık olmaz.Rüyasında muharrem ayını gören kimse sıkıntıda ise sıkıntıdan hapis ise hapislikten kurtulur,hasta ise hastalıktan şifa bulup kurtulur,gurbette olan bir kimse gurbetten kurtulup evine vatanına döner.

Rüyasında muharrem ayını gören bir kimse günah işleyen bir kişi ise tebe ederek allaha döner allaha yönelir.Çünkü muharrem ayında HZ.Ademin yapmış olduğu tebe edilmiştir.

Muharrem ayında rüya gören kimse çocuğu olsun dileğinde ise hayırlı bir çocuğu olur şeklinde tabir olunmaktadır.

Muharrem ayında rüya gören kimsenin sıkıntısı varsa bu sıkıntıdan kurtulur,düşmanı varsa düşmanından kurtulup emniyete kavuşur diye yorumlanır.

Muharrem ayında rüya gören kimsenin sapıklığı yanlışı varsa bunlardan dönüp tebe ederde tebesi allah katında kabul olunur diye yorumlanır.

Bu ayda rüyayı gören kimse işinden memuriyetten ayrılmış ise tekrar işine veya memuriyetine döner veya döneceğine işaretine tabir olunur.

Bu ayda rüya gören kimse fakir ise fakirlikten kurtulur zengin olur.

2-SAFER: Bu ayda görülen rüyalar hayra yorulmaz iyi sayılmaz.Ancak sıkıntı ve keder içinde olan bir kimse sefer ayında rüya görse iyiye yorumlanır.Rüyayı gören kimse hasta olsa hastalıktan iyileşip sağlığına kavuşur kederi üzüntüsü varsa bunlarda kurtulur veya kurtulacağına tabir olunmuştur.

3-REBİÜL'EVVEL: Bu ayı rüyada görmek veya bu ayda rüya görmek iyidir.İşindedevamlı bir kar, kazanç olur, sevinci ferahlığı olur.Buayda görülen rüyalar doğru çıkar çocuk  istiyenin çocuğu olur şeklinde tabir olunur.

4-REBİÜL'AHİR: Bir kimse rüyasında rebiül'ahir ayını görse düşmanına veya düşmanlarına galip gelir.Alim ve çok cesur bir erkek çocuğu dünyaya gelir ve geleceğine işaret olarak yorumlanır.Çünkü HZ.Ali efendimiz bu ayda dünyaya gelmiştir diye yorumlamıştır tabirciler.

5-CEMAZİyEL'EVVEL: Bu ay durgun bir aydır bu ayda rüya gören kimsenin iş hayatında durgunluk olur veya oılacağına işaret eder.Bundan sebep rüya gören kimsenin kendisindede bir durgunluk isteksizlik ve tembellik gözlenir.Rüyasında bu ayı gören kimse kızını ve hanımını kaybeder yani kızı veya hanımı vefat eder.Çünkü peygaberimizin kızı HZ.FATIMA validemiz bu ayda vefat etmiştir şeklinde tabir olunur.

6-CEMAZİYEL'AHİR: Bu ay cimri bir aydır.Bu ayda görülen rüyaların işaret ettiği şeyler genellikle çıkmaz gerçekleşmez.Görülen rüyalar iyide olsa kötüde olsa böyledir.Hayırlı olan hayra işaret eden rüyaların dahi çıkması hayli gecikir hemen gerçekleşmez şeklinde tabir olunur.

7-RECEP: Recep ayında görülen rüyalar genellikle gerçekleşir.Recep ayında hayır kapıları hep açıktır kötü olan şer olan herşey hayra dönüşür.Recep ayında görülen herbir rüya hayırla tabir edilir mutlaka hayırlı çıkarlar.Recep ayında görülen rüyayı yorumlayan rüya tabircisi hayırla yorumlarsa o rüya mutlaka hayra dönüşür ve hayır çıkar şeklinde tabir olunmuştur.Bir kimse rüyada recep ayını görse bu rüyası şerefe üstün meziyete işaret eder.Çünkü peygamberimiz recep ayında miraç'a çıkmıştır şeklinde tabir edilir.

8.ŞABAN: Şaban ayında görülen rüya hayra işaret ederse şerden uzak olur bu rüyayı gören kimse kötülüklerden uzak kalır çok çok hayır işler.Eğer tabir eden şer dese rüyanın işareti gecikir hemde tabircinin yorumu çıkmaz, rüya hayra dönüşür şeklinde tabir olunmuştur.

9-RAMAZAN: Bu ayda bütün kötülük kapıları kapanır ve görülen hayırlı rüyalar çok çabuk çıkar hemen gerçekleşir.Ramazanda görülen hayırlı rüyanın işareti gecikmez kötünün işareti ise gecikir ve tabirde edilmez.Ramazan ayını rüyasında gören kişi bereket hayır ve iyilik dörür ve kötülüklerden uzak durur şeklinde tabir edilmiştir ve yorumlar  bu yoldadır.

10-ŞEVVAL: Bir kimse rüyasında şevval ayını görse o kimse üzüntü, keder ve sıkıntılardan kurtulur.Ferahlık ve sevince kavuşur şeklinde tabir olunur.Çünkü şevval ayı bayram ayıdır diye tabir edilmiştir.

11-ZİL'KADE: Bu ayda görülen rüyar pek hayra yorulmaz.Bir kimse zil'kade ayında rüya görüpte rüyası yolculuğa işaret olarak yorumlanırsa bu rüyayı gören kimse yolculuğa çıkmaya niyetlenmesin.Çünkü sonu hayırlı olmaz şeklinde yorumlanmıştır.

12-ZİL'HİCCE: Bu ayda rüya gören kimsenin gördüğü rüyası yolculuğa işaret ederse yolculuğa çıkması hayırlıdır.Rüyayı gören kimse bütün işlerini ayarlayıp yola yolculuğa çıkabilir.Onun bu yolculuğu kendisi için berekettir.Çünkü bu ay çok mübarek bir aydır.İçinde kurban bayramı olan bir aydır şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyasın da bu ay içinde olduğunu gören kurban kestiğini ve kurban bayramı namazı kıldığını görse borcu varsa onu öder adakları varsa onları yerine getirir tebe etmesine veya edeceğine işaretle tabir olunur. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arama

Ana nesneyi yazın. Örnek:gözlük,bebek,gebe v.b.

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN

Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri ekolay - yaşam НикНок Товары и услуги - каталог сайтов Şendoğan T. Ankara Yenimahalle 3D Teknik Çizim Modelleme Tasarım - Armut.com